Jakie czynności może wykonywać informatyk?

Bez spektakularnych rezultatów postępu takiej nauki, bylibyśmy obecnie gdzieś na początku ścieżki rozwoju technologicznego. To dzięki niej mamy laptopy, jakie są obecnie wytwarzane w wielu różnych wersjach i znajdują swoje zastosowanie dosłownie wszędzie.
Teoretycznie informatyka to tego typu gałąź nauki, która zajmuje się przetwarzaniem informacji, a także sposobami ich zapisywania.

kamerka Gopro Hero

Autor: Thirteen Of Clubs
Źródło: http://www.flickr.com
To także technologie wytwarzania systemów, jakie mogą zajmować się przetwarzaniem informacji. Innymi słowami w rzeczywistości to wszystko, co tyczy się komputerów, drukarek, lecz także systemów wykorzystywanych w praktycznie każdej gałęzi aktualnej technologii. Bez specjalistycznych komputerów nasze dzisiejsze samochody czy statki nie mogłyby pracować tak, jak mogą dzięki technologii. Mówiąc o informatyce, nie można nie wspomnieć o jednym z najwspanialszych rozwiązań osoby ludzkiej – o ogólnoświatowej sieci złączonych wspólnie komputerów, czyli o sieci Internet.
Waga łazienkowa

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki niej możliwy jest błyskawiczny przepływ informacji na ogromne często dystanse. Jednak wspólnie z ewolucją nauk informatycznych, przekształcają się też publiczne określenia nazw profesji ludzi którzy działają w takiej branży. Przez wzgląd na dynamiczny postęp branży IT, pojawiła się znaczna liczba specjalności. Ponadto stale tworzą się kolejne.

Zaliczają się do nich takie specjalności jak progRAMista, administrator sieci komputerowych, projektant stron www czy też serwisant, który naprawia i montuje części komputerowe. Mianem informatyka może posługiwać się osoba, która ukończyła odpowiednie studia albo tylko technikum. Wykonuje wtedy trochę w mniejszym stopniu odpowiedzialne zadania.