Jakie parametry powinny mieć telefony używane do pracy w niekorzystnych warunkach.

Sprzedawane obecnie telefony i smartfony wprawdzie cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, lecz są jednocześnie dość delikatne.

lampy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda przy niektórych modelach producenci się chwalą, że będą odporne na wodę czy pył, ale to najczęściej jest tylko reklama, a w razie jakiś problemów gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku nowego reklamowanego smartfona znanej firmy, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, lecz w przypadku zalania urządzenie nie zostanie naprawione. Następną bolączką współczesnych smartfonów jest spora podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z kilkunastu centymetrów często może się zakończyć pękniętą szybką i przymusem jej kosztownej wymiany.
W sklepach na szczęście można znaleźć urządzenia, które służą do tak zwanych zadań specjalnych, i pod takim kątem je też zaprojektowano.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego tekstu będziesz chciał zgłębić dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (http://media-max.pl/category/glosniki-instalacyjne) niesamowicie Ci pomoże – chodź i zobacz!

Tego typu telefon do pracy musi być odporny na sporo niekorzystnych warunków, jakie będą go spotykać, czyli kurz, wodę czy upadek z większej wysokości. Już samo spojrzenie na takie urządzenia daje pewność co do ich przeznaczenia – mają one wzmocnione, solidne obudowy, często dwukrotnie grubsze od zwykłych modeli. Poza tym mają ekrany ze specjalnego szkła, odpornego na zarysowania, a także zamykane szczelnie wszystkie wejścia i porty.

Z reguły specyfikacja takich telefonów nie jest jakaś rewelacyjna, lecz również nie tego się od nich oczekuje, z mniej wymagającymi Aplikacjami bez żadnego problemu dadzą sobie radę.