Jakie są typy komputerów stacjonarnych i co one zapewniają?

Wraz z biegiem lat, a zatem z popularyzacją różnego typu sprzętu komputerowego oraz pojawianiem się coraz to bardziej nowoczesnych odmian komputerów tego typu jak tablety czy też notebooki, ceny takich urządzeń stacjonarnych, stają się niezwykle przyjazne dla przeciętnych odbiorców.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
komputer

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Kwiatowe abażury od marki Sigma

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
Dzięki temu możliwe jest już poskładanie urządzenia, które będzie pozwalało na otworzenie oprogramowania, nie wymagając od klienta posiadania grubego portfela. Większość ludzi kojarzy komputer stacjonarny z tradycyjnym już desktopem. Wytwórcy jednak znakomicie obserwując zapotrzebowanie na miniaturyzację takich urządzeń, wprowadzili do swojej oferty niezwykle ciekawe produkty, które zajmują mało przestrzeni na stole czy też nawet na posadzce. Moglibyśmy wyróżnić zatem takie komputery jak desktopy, zatem leżące w poziomie, czy nettopy, czyli zminiaturyzowany komputer stacjonarny, który powinien być wykorzystywany nade wszystko do najbardziej istotnych oraz niezbyt wymagających zadań – takich jak dla przykładu przeglądanie wITryn online albo przeprowadzanie czynności firmowych.
Odmiennym rodzajem komputera jest taki pod nazwą All-in-One. Jest to bardzo interesująca propozycja dla tych osób, które zamiast plątaniny wszelakich przewodów, wolą posiadać wszystko w jednym urządzeniu. W rzeczywistości znaczy to zatem ekran oraz stację roboczą. Należy stwierdzić, że nie nadają się one do efektywnej pracy, przy czym znakomicie sprawdzają się jako komputery uniwersalne, czy do oglądania zasobów internetu, przeglądania różnych filmów albo wykonywania prac firmowych.

Ponadto podobnie jak nettopy, komputery typu All-in-One są ciche i nie pobierają znacznej ilości prądu. Poza tym zajmują oczywiście mało miejsca.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://fixiwatch.pl/) a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Przy kupnie komputera często stajemy przed koniecznością wyboru co nabyć: czy wybrać komputer typu desktop, czy też laptop.