Jakie sprzęty RTV cieszą się teraz ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych i tych o dużo starszych klientów

Dziś z pewnym rozrzewnieniem wspominamy czasy, kiedy takie urządzenia jak pierwszy kolorowy telewizor albo analogowe radio stawały się marzeniem wielu naszych rodziców czy pradziadków. Na przestrzeni ostatnich lat technika poszła naprzód, a i nasze wymagania bardzo wzrosły.

Tymczasem największymi znawcami, czy niemal detektywami śledzącymi nowości techniczne wydają się być siedemnastolatkowie i osoby, które niedawno przekroczyły 20 lat. To one przeważnie doradzają starszym kolegom, rodzicom bądź dziadkom w kupnie najlepszego urządzenia.

telewizor

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Technologie bezprzewodowe w znacznym stopniu zmieniły nasze życie. Dla przykładu wiele sprzętów posiada bluetooth, zatem domy (zobacz producent przewodów) okazały się całkowicie niepotrzebne. Dodatkowo dzięki wydajnym bateriom nie jest również wymagane stałe podłączenie do źródła zasilania. Pora skupić się na konkretnych przykładach: nowoczesne głośniki bezprzewodowe zapewne byłyby trafionym podarkiem dla trzydziestoletniego melomana, tymczasem kierowcę usatysfakcjonuje zestaw głośnomówiący. Wielką popularnością cieszą się także urządzenia nawigacyjne. Tak znane firmy jak Navigon albo TomTom produkują sprzęty, które prędko znikają ze sklepowych półek- przeczytaj szczegóły.

Panie, które każdego popołudnia biegają również chętnie kupują bezprzewodowe gadżety. Na przykład słuchawki Monster iSport chwalą sobie użytkownicy, którzy podczas treningu wcale nie zamierzają rezygnować ze słuchania relaksującej muzyki. Zresztą zarówno zawodowcy, jak i hobbyści mogą dzisiaj łatwo zaopatrzyć się w sporo innych zaawansowanych technologicznie urządzeń – marzeniem niektórych dżentelmenów staje się chociażby najtańsza kamera (zobacz również monitoring online) sportowa.

elektronika

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem typowi domatorzy po czterdziestce w zasadzie zadowalają się absolutnie standardowym asortymentem, a w sklepach poszukują takich produktów jak antena dvb-t lub tradycyjny radioodtwarzacz do samochodu- ile osiemnastoletnie osoby zazwyczaj nie mają jakichkolwiek trudności z obsługiwaniem, czy ogólniej użytkowaniem, nowszych urządzeń, o tyle dziadkowie praktycznie zawsze potrzebują pomocy w tym zakresie. Jeśli porównać możliwości dwudziestoletniego radia i boomboksa zamówionego przed kilkoma dniami, to łatwo domyślić się, dlaczego obsługa jest bardziej skomplikowana. A w kolejnych latach możliwości sprzętów RTV z pewnością jeszcze wzrosną.