Jakie zyski mogłyby wypływać z zastosowania kamer termowizyjnych w wersji FLIR?

Każdy rozumie, że najlepsza jakość powinna czasami dużo kosztować. Nie inaczej ta sprawa przedstawia się w przypadku profesjonalnych kamer termowizyjnych, przy pomocy których można np. wyszukiwać w nocy różne zaginione osoby albo przedmioty.

Jeżeli dodatkowo zainstaluje się wspomnianą kamerę na takim urządzeniu jak dron – www.gohero.pl -, to napraWDę taki system może uratować niejedno ludzkie życie. A na to już żadnej stawki nie ma.

rzut 3D

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Termowizja okazuje się narzędziem coraz bardziej powszechnym w systemach monitoringu. Twierdzi się, że aby iść z duchem czasu, należałoby stale powiększać oraz aktualizować swoją wiedzę w temacie najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wiedza i dane na temat nowoczesnych technik w branży, pozwalają pokazać końcowemu klientowi doskonałą ofertę. Wynikiem takich przedsięwzięć jest m.in. kamera termowizyjna FLIR do zastosowań specjalistycznych. Zwiększają one użycie każdego piksela w jakimkolwiek przyrządzie termowizyjnym. Narzędzia oferują jakość detektora na poziomie od 80×60 – 1024×768 pikseli, a poza tym są wyposażone w teleobiektywy z germanu, które zapewniają dostrzegalny, dokładny obraz oraz większą dokładność obliczeń.
Wykorzystane w tego typu kamerach technologie, pozwalają odkryć najmniejsze nawet detale i wskazać dokładną lokalizację zaistnienia przyczyny kłopotu, ułatwiając kompletne zadanie.

Kłopotu, ponieważ tego typu kamery służą również do znajdowania najbardziej zagrożonych punktów w czasie palącego się akurat pożaru. Należałoby jednak dodać, że jakość powinna dużo kosztować – takie kamery nie są tanie.