Jakim sposobem właściwie zorganizować przedpokój?

Chociaż dla większości z nas najistotniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia lub sypialnia, to musimy brać pod uwagę znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To w tym miejscu musimy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i przede wszystkim z tego właśnie względu musi być on odpowiednio uporządkowany. Lecz jak to zrobić?

mieszkanie w kilku ujęciach

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa jest dużo prostsza, jeśli dopiero aranżujesz mieszkanie. W innym razie najpierw wymagany jest solidny remanent dobytku, tak, by skontrolować, co jest nam generalnie nieprzydatne i nadaje się do kosza. Niektórym trudno się rozstać nawet z jednym gwoździem, a co dopiero pozbyć się czegoś, co mogłoby się przydać choćby raz w przeciągu następnych paru lat. Jednakże należy być stanowczym, gdyż szafy w przedpokoju nie zmieszczą wszystkiego. Pudełka ze szpargałami, jakich nie masz zamiaru wyrzucić, podpisz i wynieś np. na strych albo do piwnicy, dzięki temu zyskasz trochę wolnego miejsca.

wieszaki na ubrania

Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już zrobiłeś porządek, czas pomyśleć nad kilkoma przydatnymi elementami.

Jeżeli żywo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule kwestia, to ponadto zobacz ofertę w serwisie (http://www.bys.pl/kontener-na-gruz-bemowo-bialoleka-bielany-radzymin). Z pewnością odnajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Jeśli już masz szafę, ale nie podoba ci się więc planujesz ją zmienić, masz do wyboru dwie opcje – zabudowaną bądź standardową szafę, w której będzie miejsce i na buty, i na wieszaki na ubrania – zobacz tutaj. Powinna być dość przestronna, szczególnie w przypadku licznej rodziny. Drugim wyjściem jest otwarta garderoba, jednakże nie pomieści ona tyle ubrań, jak zwyczajna szafa. Rękawiczki lub szale można schować w dekoracyjnych pudełkach, ale kurtki stale będą wisieć na wierzchu, co nie będzie podobać się wszystkim. Jeżeli masz kilka par obuwia, niezbędne mogą być dodatkowe szafki na buty, jakie dobrze jest ustawić przy drzwiach, by nie roznosić brudu – .

Muszą się łatwo otwierać oraz mieścić nie tylko szpilki, lecz również długie kozaki, aby nie okazało się, iż muszą ciągle stać na zewnątrz. Dobrze też pomyśleć nad pufą lub innym siedzeniem, dzięki któremu zakładanie obuwia będzie prostsze, nie tylko dla nas, lecz również np. dla odwiedzającej nas babci. Poza tym nie zapomnijmy o stosownym oświetleniu, aby nie być zmuszonym poszukiwać ulubionej chustki z latarką w ręce, bo w szafie panują egipskie ciemności.

Dobrze zorganizowany przedpokój może sprawić, że będziesz bez zdenerwowania wychodzić z domu. Warto jest dokładnie przemyśleć każdy element, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani z jego aranżacji.