Kamera i zegarek do szpiegowania i nie tylko – dowiedz się jak najwięcej w tym zakresie

Zazwyczaj szpiegowanie kojarzymy z serialami wojennymi, na czele z postacią legendarnego Jamesa Bonda. Agent brytyjskiej królowej nieraz był uzbrojony po zęby w elektroniczne gadżety. Oczywiście wszystkie z nich miały szpiegowskie zastosowanie.

Dzisiaj wciąż wielu z nas utożsamia kamery i zegarki szpiegowskie z pracą w wywiadzie i regularnym podsłuchem, wspomniane „narzędzia” są także wykorzystywane nie tylko w „wojnach” agentów. Choć na ogół kojarzymy je właśnie z walką państw. Tymczasem zastosowanie, jakiemu poddawana jest dziś np. kamera szpiegowska, to w większości przypadków śledztwa detektywistyczne. Jej funkcje są bardzo podobne do tych w kamerach monitorujących np.

Jeśli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, kliknij też na taki link, gdyż znajdziesz w nim podobny świeży tekst (https://www.gohero.pl/dji-mavic-air-2) – on również jest godny uwagi.

sklepy i ich zaplecza przez całą dobę. W odróżnieniu od monitoringu małych i dużych hal, kamerka szpiegowska jest drobniutka, a do tego jest starannie kamuflowana by nie rzucała się w oczy. Jej docelowym zadaniem jest rejestrowanie podejrzanych rozmów osób trzecich. Służy również do gromadzenia mocnych dowodów w śledztwie interwencyjnym i jako podsłuch. Podsumowując: służy w celu aby nieczyste zagrywki wychodziły na światło dzienne.

Obecnie warunki technologiczne gwarantują obrazy nagrań w najwyższej jakości HD. Jeśli obiektyw natrafi na daną „sytuację” i kamera zacznie działać, to niemal na sto procent zarejestruje całość zdarzenia, zarówno pod względem obrazów, filmowania i dźwięku. To między innymi zasługa równie niewielkich kart micro SD, które dają możliwość tworzenia wielogodzinnego nagrania każdej podejrzanej sytuacji. Kamery szpiegowskie posiadają wręcz niewidzialne obiektywy, o rozmiarze tylko milimetra. Cały mechanizm ma nieco ponad centymetr, góra kilka centymetrów i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Analogiczną funkcję śledzenia spełnia zegarek szpiegowski, który także posiada niewidzialną dla ludzkich oczu matrycę kamery. W całości okazuje się bardziej niepozorny od kamery szpiegowskiej, gdyż noszony jest jako gadżet przeznaczony do codziennych czynności. Zegarek szpiegowski z wyglądu praktycznie nie odróżnia się od tradycyjnego zegarka. Dla jakościowej ochrony zamontowanej weń kamery, dyktafonu czy aparatu robiącego zdjęcia w jakości HD (!) stosuje się różne zabezpieczenia wykonane zazwyczaj ze stali szlachetnej.
Autor