Każdy komputer potrzebuje legalnego oprogramowania — w szczególności te, które są wykorzystywane w pracy

W Polsce mamy takie prawo, że każdy komputer, który bywa używany w firmach, musi mieć legalny program.
Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal i kompromitację, na jakie wystawiona była policja, kiedy jakiś czas temu wyszło na jaw, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy wśród Polaków, a sami nie świecili dobrym przykładem. W dzisiejszych czasach takiego rodzaju zachowania są już dość rzadkie. Wszystkie spółki zdają sobie sprawę, że laptopy, które znajdują się w obiekcie i używane są przez osoby tam zatrudnione, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale też legalny system antywirusowy. To niebywale ważne. Trzeba przechowywać na to fakturę oraz w razie kontroli pokazać, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli bierzemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna mamy szansę, by zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani niczym wyjątkowi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, aby przeprowadzić kurs z ich systemu. Będzie to zapewne bardzo użyteczne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, ponieważ po prostu o nich nie wiemy.

Zaciekawił Cię ten niebanalny post? Jeżeli tak, ponadto zerknij koniecznie na materiał, który jest umieszczony w tym miejscu – on też wzbudzi twoją ciekawość!

Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy otrzymać też gwarancję.