Każdy posiada jakieś hobby – istnieją ludzie, dla których robienie zdjęć to miłość największa na świecie

Miłość do fotografii z reguły zaczyna się jeszcze w okresie dzieciństwa. Osesek dostaje od kogoś z rodziny jego stary aparat. I zaczyna robić pierwsze fotografie.

Zabawa przeradza się w pasję na całe życie.
obiektywów

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Robienie zdjęć dla niektórych miłośników może na zawsze pozostać hobby, a u pozostałych przerodzić może się nawet w sposób na zarabiania. Fotografowie zwykle mówią, że ą zadowoleni z połączenia hobby i pracy. Jednakże, i jedni i drudzy nigdy więcej info nie poprzestają na kupna tylko jednego aparatu. Zwykle zaczynają swą „podróż” z amatorskim aparatem, który można ustawić w mgnieniu oka. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po jakimś czasie i po zdobyciu doświadczenia zmieniają aparat na bardziej profesjonalny. Często na taki, do którego można dokupować obiektywy. Jest ich wiele i bywają one dość kosztowne. Mamy możliwość wybrać obiektyw do robienia zdjęć ludziom czy do wyłapywania bardzo oddalonych obiektów – przykładowo sarny, gdzieś na skraju lasu albo księżyca w pełni. Każdy fotograf szczerze przyzna się, że obiektywów nigdy za wiele. Jedyny kłopot, jaki to powoduje jest taki, że torba z obiektywami jest ciężka i zwykle zajmuje pół walizki, gdy dokądś wyjeżdżamy.

Małżonki fotografów muszą uzbroić się w cierpliwość na każdym wypadzie na wczasy, ponieważ ich ukochany na 100% będzie robił jedno ujęcie przez kwadrans. Na początku będzie wybierał obiektyw, później rozłoży statyw i jeszcze pod koniec założy odpowiedni filtr. Za to ujęcie wyjdzie rewelacyjne.