Kiedy, czas się rozliczyć podatek – sprawdzone rozwiązania

Nadchodzi czas, że musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Należy uzupełnić właściwy formularz. Nie za każdym razem jednak wiemy, który PIT, trzeba wypełnić. Jeżeli np. zlikwidowaliśmy nasze papiery wartościowe, wtedy musimy wybrać pit 38. Ale nie ma, czym się przejmować, jeżeli nie wiemy, bo zawsze w Urzędzie Skarbowym możemy zapytać, który PIT powinniśmy wypełnić.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Można również wyszukać informacji na stronie Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie będzie niepotrzebnych błędów. A jeśli zrobimy błąd to zawsze można dokonać korekty.

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie możemy wszystko załatwić w sieci

Kiedyś wiele osób szło do księgowejlub do cioci, czy znajomej osoby, która znała się na ogarnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co tam chodzi.

Czy ten tekst zdaje się być interesujący? Chcesz zgłębić dużo informacji na ten temat? Zatem idź tu koparki ceny i przeglądnij kolejny wpis.

Sporo osób po prostu nie przepada za papierkową robotą i nie wyobraża sobie wypełniania deklaracji PIT. Z tego powodu stworzono program pit. To daje możliwość na łatwe rozliczenie się ze Skarbówką każdemu. Nie ma żadnego problemu z wypełnianiem tego typu deklaracji. Trzeba mieć komputer i móc połączyć się z siecią. Dlatego jeżeli ktoś do tej pory nie wiedział, co i jak, to teraz w sumie nie trzeba zbyt dużo wiedzieć. Taki program poprowadzi nas krok po kroku. Można to zobaczyć na .

Co fajniejsze od następnego roku, niemal cały PIT będzie wypełniony, a my sami będziemy musieli uzupełnić jedynie nieliczne pola. Poza tym trzeba pamiętać o kwocie wolnej od podatku. Wynosi ona ciut więcej niż 3000 złotych, trzeba to sprawdzić zanim zaczniemy się rozliczać. Trzeba dodać, że programy, które ułatwiają wypełnianie ważnych dokumentów faktycznie są ratunkiem dla sporego grona osób. Poza tym, że możemy wypełniać e-deklaracje, możemy też skorzystać z programów do uzupełniania PIT-ów i zanieść PIT zwyczajnie.

Choć dla wielu osób to dziwne, to po prostu program PIT możemy kupić na płycie z gazetą, niemalże, każdego roku, ale nie powinniśmy tego mylić z e-deklaracją. Taki program wszystko super przelicza, a my potem możemy wydrukować taki PIT i złożyć podpis, albo ręcznie przepisać na formularz, który posiadamy. Opcji jest dużo, więc każdy znajdzie jakiś dla siebie. A zawsze jeżeli sami nie możemy tego ogarnąć, to warto iść do mądrzejszej sąsiadki lub do księgowej.