Kiedy najlepiej oczyszczać oraz wymieniać filtry Hepa?

W obecnych dniach jest mnóstwo rzeczy, które codziennie zaprzątają nam głowę. Nieważne, czy to rzeczy bardzo istotne, czy też takie, o jakich istnieniu możemy prędko zapominać.

Wszakże warto czasami przyjrzeć się bliżej rzeczom, które zdają się nam napraWDę niepotrzebne.
lampka biurowa

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zastanawiamy się co to są filtry Hepa, nawet nie mamy pojęcia do czego one służą. Więc filtry Hepa potrafią być filtrami powietrza, które używane są w lożach oraz izbach do roboty w środowisku jałowym. Są one wykonane ze szkła spiekanego oraz zatrzymują prawie wszelakie zanieczyszczenia mechaniczne, a również bakterie i wszelkie wirusy. Filtry Hepa są stosowane m.in. w odkurzaczach. Najprościej mówiąc filtry Hepa, to filtry które służą do dezynfekcji otoczenia. I to właśnie przy zakupowaniu odkurzacza możemy mieć do czynienia z tą nazwą.
Trzeba się zadumać które filtry Hepa dobierać do swego użytku. Mamy do czynienia z filtrami na ogół oznaczonymi numerami. Im większy numer, tym filtracja w takowym filtrze jest bardziej skuteczna. Najwłaściwiej jest wybrać filtr oznaczony literką H, gdyż jest on najlepszy dla alergików. Moment aby zastanowić się, kiedy czyścić takie filtry (więcejna ten temat> cyfrowe.pl/) Hepa. Jeżeli wytwórca informuje odbiorcę iż taki filtr można oczyszczać, to można to robić tylko wtedy. Jeśli zaś wytwórca tego typu informacji nie umieszcza, to filtr po prostu trzeba wyrzucić i zakupić nowiutki. Jeżeli można czyścić filtry Hepa, to musimy to robić niezwykle delikatnie tak, żeby go nie uszkodzić. Po wyjęciu go z przykładowo odkurzacza trzeba wyjąć z niego wszystkie włosy, sierść i dokładnie go umyć.

Trzeba tak robić również w filtrach do odkurzacza jak i w filtrach do klimy. Filtry Hepa należałoby czyścić raz na rok lub raz na połowę roku. Kiedy zamierzamy używać filtry Hepa w odpowiedni wariant, będziemy z nich bardzo zadowoleni.