Kraków – idealne miasto do zwiedzania oraz na zakupy

Kraków to miasto, jakie słynie z wielu rozmaitych rzeczy, znajduje się tu mnogość prześlicznych zabytków i miejsc godnych odwiedzenia, takich jak rzecz jasna Wawel, Żydowska Dzielnica Kazimierz i Stare Miasto.

Galeria handlowa

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej oprócz znacznej rozpiętości zabytków do zwiedzania i ładnych krajobrazów do oglądania Kraków jest także miastem, do którego należałoby wybrać się na zakupy.

W Krakowie jest masa wyjątkowych Galerii, w jakich znajdują się różnorodne sklepy, naturalnie więc zakupy w Krakowie muszą przynależeć do udanych. Warto wybrać się chociażby do Galerii Krakowskiej, jaka znajduje się w samym centrum tego ślicznego miasta, zaraz przy dworcu PKP i PKS. Galeria Krakowska cieszy się szeroką sławą ze względu na znajdujące się tam liczne sklepy odzieżowe oraz drogerie, należałoby chociażby odwiedzić sklep z naturalnymi kosmetykami, w jakim znajdziesz wiele kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. W Galerii Krakowskiej zawsze panuje ruch, jest to jedna z reguły odwiedzonych galerii w tym mieście, w której zakupisz sprzęty takie jak: dowiedz się szczegółów.

Kraków słynie jednak nie wyłącznie z Galerii Krakowskiej, tak w zasadzie znajduje się tu kilkanaście rozmaitych Galerii rozsianych na terenie całego miasta. Trochę dalej od centrum, bo w okolicach Kurdwanowa mieści się galeria (kliknij w link) Bonarka, w jakiej również odszukasz sporo wyjątkowych sklepów. Po zakupach wolno też udać się do Cinema City Bonarka (tego kina nie odszukasz w Galerii Krakowskiej) na jeden z wielu w tej chwili wyświetlanych filmów.

Zakupy w Krakowie bez wątpliwości okażą się też bardzo udane w takich miejscach, jak na przykład Galeria Krokus czy Galeria Kazimierz, mało tego pożądane byłoby poznać się z zapleczem handlowym znajdującym się na Starym Rynku, w którym znajdziesz np: podkład pod panele. Odnajdziesz tam liczne sklepy (w tym niemało sklepów z pamiątkami), i także restauracje, puby i bary, do jakich po zakupach możesz wstąpić na smakowite jedzenie. Bezsprzecznie więc Kraków urzeknie Cię nie jedynie pod względem ładnych widoków i przeróżnych zabytków, ale również pod względem nadzwyczaj rozwiniętej turystyki i gospodarki handlowej.