Krótka charakterystyka cyfrowego aparatu Canon PowerShot G3, najważniejsze jego parametry.

W segmencie superzoomów panuje naprawdę duża konkurencja i trudno przebić się w nim, aby mogło to się udać trzeba zaprezentować rzeczywiście ciekawy model.

aparat cyfrowy, fotografia

Autor: James Hurst
Źródło: http://www.flickr.com
Dokładnie taki jest jednak model Canon PowerShot G3, ostatni z reprezentantów bardzo cenionej przez fotografów linii PoweShot. Aparat ten wyposażono w szereg bardzo zaawansowanych technologicznych rozwiązań. Wykorzystano w nim między innymi matrycę o wielkości 20,2 megapikseli, uszczelnianą obudowę oraz potężny, niezwykle mocny obiektyw. Dzięki temu powstało urządzenie, jakie sporo namieszało w tym segmencie. Już po pierwszym zetknięciu aparat sprawia rzeczywiście porządne wrażenie.

Obudowa jest solidna i wytrzymała, a jej profil sprawia, że bardzo dobrze leży w ręce. Poza tym jej uszczelnienie sprawia, że aparat ten użytkować będzie można nawet w gorszych warunkach pogodowych, co z pewnością ucieszy miłośników fotografowania na łonie przyrody. Jednej rzeczy nie da się o tym aparacie powiedzieć, a mianowicie że jest mały, raczej swoimi gabarytami będzie przypominał niewielką lustrzankę, a nie zgrabny, poręczny kompakt. Lecz dla wielu będzie to plusem, ponieważ mimo swoich rozmiarów operowanie nim jest bardzo wygodne i nie powinno sprawiać żadnych problemów. Canon PowerShot G3, poza wyśrubowanymi, typowymi funkcjami które się wiążą z samym robieniem zdjęć, ma sporo pożytecznych funkcji użytkowych- więcej na ten temat. Na pewno należy go pochwalić za czas gotowości do pracy. Zdjęcia robić się da już po półtorej sekundy od momentu załączenia, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

kobieta robiąca zjędzia, fotograf

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Z kolei 3,2 calowy ekran który można odchylać daje niesamowicie duże możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie zdjęć w nietypowych pozycjach. Kolejną jego zaletą jest funkcja dotykowa, tym sposobem urządzeniem można będzie sterować przy pomocy ekranu. Jednak dla dużej ilości osób, które po raz pierwszy miały okazję to urządzenie, jest obiektyw. Ma on zakres ogniskowych 24-600 mm, co będzie robić duże wrażenie nawet wśród zawodowych fotografów. Wykorzystując jego możliwości da się wykonywać doskonałe zdjęcia i blisko, i daleko oddalonym rzeczom.