Który pilot uniwersalny wybrać?

Prawdopodobnie każdy właściciel paru urządzeń elektronicznych w domku, jak telewizor, zestaw Hi-Fi albo odtwarzacz płyt DVD, spotkał się z ambarasem, gdy jeden z pilotów zginął, a sprzęt trzeba było obsługiwać ręcznie, nie zaś zdalnie.

materiały budowlane

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Po co zatem męczyć się z kilkoma pilotami, gdy możemy mieć jeden, wielozadaniowy? Nie zawsze trzeba go nabywać, bowiem obecnie nawet smartfon może sterować urządzeniami znajdującymi się w domku. Jaki pilot wybrać? Pilot wielofunkcyjny, jak sama nazwa wskazuje, ma pasować do kilku sprzętów elektronicznych, różniących się funkcją jak też modelem. Stąd też tego typu pilot nie obsłuży wszelakich funkcji dostępnych na danym sprzęcie. Producenci jednak skonstruowali przyrządy sterujące, jakie uczą się funkcji zaimplementowanych w zestawach audio-wideo przez załadowanie kodów sterowników oraz makropolecenia.

Czy ciekawią Cię przedstawiane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej i odnajdź więcej informacji na omawiany temat – z pewnością będą bardzo wciągające.

Aczkolwiek piloty nie są urządzeniami, które powinny być stworzone ze stali, ważnym jest by spożytkowany materiał był dużej jakości, a elementy obudowy były dobrze spasowane. Zapobiegnie to nabywaniu następnego pilota albo sklejanie obudowy taśmą klejącą bądź klajstrem. Należy pamiętać, iż rzadko kiedy pilot traktowany będzie łaskawie – często upada na posadzkę, zaś dzieci lubią od czasu do czasu rzucić nim dla zabawy. Jeżeli wybrane narzędzie sterujące będzie marnej jakości, natomiast obudowa źle spasowana, i co gorsza ranić będzie ostrymi brzegami, dość szybko okaże się, iż w tejże kwestii lepiej wybierać towary z wyższej półki prestiżowych oraz cenionych firm – więcej o zmywarkach.

Pilot winien leżeć pewnie w ręce jak też gwarantować prędki dostęp do najważniejszych funkcji. Przyciski (zobacz koniecznie – przełączniki sterownicze) powinny zadziałać nawet przy lekkim wciśnięciu i posiadać wyczuwalny skok. Jeśli posiadany zestaw audiowizualny jest ogromnie rozbudowany i składa się z paręnastu przyrządów, warto zwracać uwagę, jak wiele może obsłużyć sam pilot – .

Niektóre z nich pozwalają na sterowanie pięcioma przyrządami, inne (najdroższe) nawet do 15. modele z wyższej półki mogą mieć nie wyłącznie przyciski, lecz też ekrany LCD, ułatwiające konfigurację pilota a także dostosowanie do obsługi pozostałych przyrządów. Ażeby móc spokojnie skorzystać z pilota przyda się zmywarka.