Który sprzęt do słuchania muzyki zakupić? Praktyczne wskazówki

Chciałbyś usiąść sobie wygodnie na kanapie i oddać się relaksowi wsłuchawszy się w dźwięki ukochanego muzycznego albumu wydobywające się z twojego własnego systemu hi-fi?
Cudowna sprawa! Jeżeli nie masz jeszcze we własnym pokoju albo salonie takiego zestawu, to czas najwyższy pomyśleć o tym.

audio

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki powinien być idealny sprzęt audio do mieszkania? Zanim przystąpimy do zakupu należytego systemu hi-fi, trzeba zapoznać się z kilkoma istotnymi zasadami, które powtarza wielu profesjonalistów z branży oprzyrządowania audiofilskiego. To ważne, by nie kierować się wyłącznie sądami na forach czy techniczną specyfikacją danego sprzętu, lecz kryteriami subiektywnymi.
reklama - rzut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieraj przyrząd audio ( zestaw audio z wi-fi) słuchając! Nic nie jest lepszym testem konkretnego modelu amplitunerów jak osobiste sprawdzenie takiego wyposażenia bezpośrednio „ze słuchu”. Istotne, by na takowe testy wziąć wspaniale znaną nam dobrze osłuchaną płytę. To pozwoli za jej pomocą zbadać wszelkie różnice pomiędzy poszczególnymi systemami audio. Częstokroć bowiem bywa, iż sprzęt o identycznych technicznych parametrach nie brzmi jednakowo. Tutaj znaczenie mają wręcz najdrobniejsze detale jak tworzywo obudowy głośników, kształt, albo nawet przewody przenoszące brzmienie z odtwarzacza do głośników. To nie jest regułą, że im głośniejsze niskie tony (tzw. basy), wtenczas muzyka brzmi efektowniej. Zbytnia dominacja tego zakresu doprowadzić może do sytuacji, że niektóre instrumenty będą zagłuszone.

Urządzenie należytej jakości nie pozwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania , jego brzmienie będzie wyraźne, sprężyste i uaktywnia się tylko w momencie „wywołania go do tablicy”.