Kupujemy nowy komputer. Co wziąć pod uwagę

Dobór laptopa dla twojej firmy to poważna decyzja. Należyty dobór oprzyrządowania decyduje o jakości oraz prędkości pracy organizacji. No i naturalnie może mieć poważne konsekwencje dla jej budżetu. Dowiedz się na co zwrócić uwagę nabywając laptop.

Komputer przenośny czy stacjonarny? Duży twardy dysk? Ile pamięci oraz jaki monitor? Z WiFi czy też bez? Dobór komputera może nastręczyć dużo problemów. Warto się dobrze zastanowić za co warto dopłacić, a za co nie należy przepłacać. Nadmiar funkcji i gadżetów mogą spowodować, że zakupimy kosztowny komputer ponad nasze wymogi. Nadmierna oszczędność to z kolei ryzyko, iż nie będzie spełniać naszych oczekiwań zwłaszcza, że to zakup na parę lat. Stąd przede wszystkim laptopy w naszej organizacji muszą zostać dobrane do zadań które realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do prostych funkcji biurowych.

Naczelne pytanie: laptop, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż przenośnych komputerów przekroczyła na pewno sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki temu realizować swoje zadania w domu albo w delegacji. Prócz tego notebook zabiera na pewno mniej miejsca. Ma również swoje ograniczenia. Praca przy laptopie jest w wyższym stopniu męcząca. Nagminniej ulega awariom, ma mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na nowsze jest znacznie droższa. Natomiast komputer stacjonarny, np. , zapewnia większy komfort pracy a także łatwiej poddaje się modernizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli komputer nie jest przeznaczony do prac graficznych nie ma sensu wydawać zbytnio dużo gotówki na monitor o wielkiej przekątnej jak też dużej rozdzielczości. W wypadku laptopa starczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym bardziej wydajny laptop. Jednak nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy kreować zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie laptopa do 2,5 tysiąca norma współcześnie to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Kiedy idzie o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymagania stawiane komputerom szybko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za dużo. Jednakże naturalnie też nie należy przesadzać.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej informacji na ten temat? Więc odsyłam do serwisu, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji omawiających przedstawiany wątek.

Rozważny standard współcześnie to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Rzecz jasna możemy komputer zadysponować zdalnie wbijając w wyszukiwarkę hasło: komputery sklep internetowy.