Mapy wykonywane za pomocą dronów – rozwijająca się metoda

Aktualnie, gdy komputeryzacja opanowuje niemalże wszelką dziedzinę gospodarki, rozpocząwszy od kosmonautyki a skończywszy na budownictwie, dynamicznie zmieniają się sposoby wykonywania wielu czynności.

filmowanie z lotu ptaka

sklepy

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com
Marka Google jest aktualnie liderem oraz pionierem w wykonywaniu nowoczesnych map geograficznych.
Gdy twórcy wyszukiwarki Google tworzyli jej kody nie wiedzieli, iż w niedługiej przyszłości zostanie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Aktualnie z map od tej firmy korzysta co drugi mieszkaniec Europy, z tego powodu firma ciągle zwiększa zakres „umiejętności” swych map. W przeciągu ostatnich lat wykonali szczegółowe mapy dla całej Europy, metodą jakiej dotychczas nie znał świat. Zastosowali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu potrzebne okazały się najnowsze drony, jakie filmowały dziennie obszary wielkości gminy – nowatorskie filmowanie z lotu ptaka. Potem na podstawie filmów, technicy układali jedno zdjęcie sfilmowanego regionu.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Wystarczy najechać na podany link i można zobaczyć tu kolejne nasze publikacje. Myślimy, że też zyskają Twoją aprobatę.

Tak właśnie powstały mapy miejsc do jakich dostał się człowiek, zaś tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy stworzyły satelity. Zdjęcia z góry przy pomocy satelitów robione są na bieżąco, by w trakcie kierowania twoim samochodem podawać dane dotyczące obecnego natężenia ruchu drogowego, panujących warunków pogodowych, najlepszych potencjalnych dróg dojazdu do celu – szukaj na Żadne pozostałe mapy używane w nawigacjach nie są tak często aktualizowane. Ponadto marka Google wdrożyła również system filmowania z poziomu drogi, dlatego możemy obejrzeć jak prezentuje się poszukiwana przez nas ulica, co może pomóc nam dotrzeć do celu. Jest jedynie jedna wada korzystania z map Google, otóż ciągłe łącze internetowe, bez niego progRAM nie będzie działał.

Co faktycznie nie zmienia faktu, iż wykorzystanie filmowania z lotu ptaka do tworzenia map jest odkrywcze.
Technika stosowana do tworzenia dzisiejszych map za pomocą dronów jest dla niektórych ludzi kosmiczną metodą, lecz dzięki temu możemy używać na bieżąco aktualizowanych map.