Meble do salonu – sprawdź, co z pewnością ci się przyda

Urządzanie salonu może być przyjemnością, lecz może też stanowić swego rodzaju problem, gdy nie mamy uzdolnień aranżacyjnych i tak naprawdę nie wiemy, czego poszukujemy. W takim przypadku warto jest zaangażować architekta wnętrz, jednakże nie każdy ma na to budżet. Sam remont czy kupowanie mebli to już dosyć kosztowna sprawa, a projektanci znający się na rzeczy także nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę wskazówek, dzięki którym nasz salon nareszcie nabierze wyglądu, którego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym niewątpliwie niezbędnym meblem jest sofa. To na niej będziemy siedzieć oglądając telewizję, odpoczywać lub szafa przesuwna – amdk.pl czytać książki.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie chemia dla przemysłu spożywczego, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

Powinna być zrobiona z najlepszej jakości materiałów, aby oparcia nie przetarły się w kilka miesięcy, a sprężyny również były wytrzymałe. Jej kolor oraz materiał, z którego jest zrobiona, dopasujmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorów ścian, dywanu oraz innych akcesoriów znajdujących się w pokoju. Jasne sofy są bardzo ładne, ale niejednokrotnie niepraktyczne, szczególnie gdy mamy małe dzieci.

Koło kanapy przyda się ława, a nadzwyczaj popularne są współcześnie zwłaszcza ławy szklane – atrakcyjne i wcale nie tak drogie – . Zwróćmy uwagę na gatunek szkła, aby nie okazało się, iż szybko powstają na nim zarysowania, przez co nie możemy nawet postawić na ławie kubka z ulubioną, popołudniową herbatą. Można rzecz jasna położyć na niej serwetę, ale przecież nie po to ją kupowaliśmy. Zakupując meble do salonu dobrze też zakupić stolik pod telewizor, a jeżeli TV wieszamy na ścianie, taki mebel przyda się na konsolę czy kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, gdyż kanapa nie wystarczy, jeśli nasza rodzina jest liczniejsza. Dobrze, aby fotele harmonizowały z wersalką, dlatego od razu można wybrać ładny komplet mebli, a wszystko będzie stanowić zgraną całość. Wiele osób poszukuje także regałów czy innego typu półek, by włożyć do nich kilka szpargałów, przede wszystkim, gdy nie mamy miejsca na swój gabinet. Z tej przyczyny przyda się szafa na dokumenty czy inne istotne rzeczy, najlepiej gdzieś w rogu, aby nie ograniczała dostępu do światła.

Kupowanie mebli do salonu nie musi być uciążliwym wyzwaniem (komplety mebli do pokoju dziennego). Wystarczy tylko podejść do tego z optymizmem, a błyskawicznie umeblujemy to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w naszym domu.