Na czym polega praca elektronika?

Elektronik jest to osoba, jaka trudni się montażem, konserwacją i naprawą komputerowego sprzętu oraz innych urządzeń elektronicznych.
Elektronik jest człowiekiem wszechstronnym – zna się nie wyłącznie na sprzęcie, lecz również na jego oprogRAMowaniu.

rzut - telefon

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Fach ten jest zawodem przyszłości, jako że elektronika ma szerokie użycie w wielu dziedzinach życia. Elektronik potrzebny jest jako serwisant, kontroler jakości czy też konstruktor. Osoba na tym stanowisku posiada dużo możliwości rozwoju a także staje przed ogromnymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego tajemnicy nawet takie przyrządy jak oscyloskop cyfrowy.

Do wykonywania rzemiosła elektronika (sprawdź również wyposażenie od maxitec.pl) wystarczy wykształcenie średnie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest także znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, ponieważ w zakładach produkcyjnych mnóstwo przyrządów posiada instrukcje w obcych językach. W zakładach realizujących usługi dla prywatnych osób niezbędne będzie posiadanie prawa jazdy. Osoba na takim stanowisku musi posiadać następujące cechy: zainteresowania techniczne, cierpliwość, spostrzegawczość, umiejętności manualne, komunikatywność. Do tego elektronik musi na bieżąco pogłębiać własną erudycję, monitorując nowinki techniczne, dla przykładu w specjalistycznej prasie.
obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym czy też usługowym. Wykonując swoją pracę w zakładzie wytwórczym, elektronik często przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, gdzie trudni się przede wszystkim składaniem elektronicznych układów.

Natomiast praca w zakładzie usługowym polega na kontakcie z klientem. Elektronik wyjeżdża do klienta jak również pracuje w pojedynkę – wykrywa uszkodzenie Urządzenia oraz w miarę możliwości likwiduje szkodę na miejscu.