Na świecie spotkać można coraz większą rzeszę osób aktywnych – sportowców, zagorzałych fotografów, podróżników – i wszyscy oni potrzebują pancernych telefonów

Jeśli żyjemy w mieście i pracujemy w komfortowych warunkach, to nieczęsto dumamy o tym, żeby nasz telefon był niezwykle niepodatny na warunki pogodowe. Najczęściej myślimy tylko o tym, żeby wyświetlacz naszego smartfona nie pękł, jeśli telefon spadnie nam na podłogę.

Jednakże ludzie żyjący aktywnie i ci, którzy ciągle podróżują w skrajnych warunkach, są świadomi tego, jak ważne jest, żeby telefon był odporny niemal na wszystko.
telefon ip68

Autor: leyla.a
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że na rynku są już telefony pancerne – wytrzymałe na wodę, piach i upadki. Mają one niezwykle solidną osłonę, latarkę, aparat i kamerę. Osoby, które mnóstwo podróżują po dzikich krainach, doceniają także długo trzymającą baterię. Owe telefony wyróżnia się znakami IP67 lub IP68. Pierwsza liczba (od 1 do 6) oznacza pyłoszczelność, a ostatnia (od 1 do 8) oznacza odporność na strumień wody. Telefony IP67 były pierwszymi próbami stworzenia telefonów pancernych. Dzisiaj produkuje się już nawet telefony IP68, które są zwyczajnymi, choć umocnionymi, komórkami.

Kliknij na ten odnośnik, by przeczytać analogiczne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (https://www.systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-malopolskie/), który proponuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Posiadają łączność z internetem i GPS, a także przy ich użyciu mamy możliwość prowadzić wideokonferencje. Będzie to niezwykle ważne dla tych podróżników, którzy piszą bloga i nagrywają filmiki, aby potem zamieścić je w sieci.

Jeśli sporo jeździsz po świecie lub uprawiasz ekstremalne sporty należy pomyśleć nad zakupem specjalnie zaprojektowanego, wytrzymałego telefonu na podróże.