Najbardziej korzystne do pracy są najnowocześniejsze rozwiązania. Czy słyszałeś o dyskach ssd? Jeśli nie, trzeba nadrobić te zaległości

Dyski ssd, czyli solid-state drive stają sięcoraz bardziej popularne. Są to nośniki pamięci masowej zaprojektowane w oparciu o pamięć flash, które wspomagają realizację dużej liczby zadań jeszcze efektywniej, niż na przykład standardowe dyski optyczne lub magnetyczne. W sytuacji możliwości serwerowych te dyski są tym bardziej funkcjonalne, gdy użytkownik magazynuje pliki na serwerze, do których bardzo często otrzymuje dojście.

dysk ssd

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com

zdarza się tak w przypadku dużych baz danych z indeksami w pamięci czy wysokowydajnej pamięci masowej. Dyski ssd zapewniają dostęp do danych w krótszym czasie, niż tradycyjne napędy. Oznacza to że takie powszechneutrudnienia, jak opóźnienia, czas uruchomienia systemu oraz czas ładowania aplikacji są zdecydowanie krótsze. Dzięki temu strony hostowane na serwerach wykorzystujące ssd mogą się pochwalić lepiej widoczną pozycją w wynikach wyszukiwania, wyższy jest takżewspółczynnik konwersji. zwykłe dyski projektowane są z wykorzystaniem ruchomych mechanizmów, zaś dane są zapisywane i zachowywane elektromagnetycznie.

W dyskach ssd zasada jest inna, używane są bowiem obwody scalone do ciągłego, elektronicznego zapisywania informacjiw pamięci flash. To sprawia, iż dzięki użyciu w dyskach ssd tylko nieruchomych części, charakteryzują się one większą odpornością na zniszczenia. A takie mogą powstać, na przykład w przypadku zaburzeń w czasiewykorzystywania ich.

Bardzo interesują nas Wasze opinie. Czy masz pytania? Jeżeli tak, to namawiamy do pisania. Z radością odniesiemy się do każdej wzmianki.

Najnowsze typy dysków ssd gwarantują znacznie większą szybkość i niezawodność, a jednocześnie właściwą efektywność do zarządzania dużymi przeciążeniami roboczymi (dobre dyski ssd). Dzięki temu strony internetowe ładują sięszybciej.

dysk SSD

Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com

W najnowocześniejszych dyskach dane są lepiej zabezpieczone, przez kilka zabezpieczeń, a oddzielne obszary pamięci w pełni chronią przed utratą czy uszkodzeniem plików. Dobrym zabiegiem są też wbudowane kondensatory, które potrafią zagwarantować rezerwę mocy, by w przypadku awarii zasilania umożliwić urządzeniu zakończenie bieżących procesów roboczych. Dzięki temu dysk ssd zwycięża na „wielu frontach” stając się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Nie znasz dysków ssd? Najwyższy czas to zmienić, a zobaczysz, ile możesz zyskać!