Neonowe światła dla wszystkich

Kiedy jesteśmy właścicielami baru albo sklepu dobrze jest go wyeksponować w odpowiedni sposób oświetlając. Doskonale wyeksponowana witryna, dostrzegalny z oddali szyld, z pewnością sprawią, że nasz lokal wpadnie w pamięć przechodniom.

Od kilku lat do łask wracają neony tak popularne w poprzednim wieku. W pewnym momencie zostały uznane za kiczowate i w wielu miejscach zniknęły z ulic, dziś jednakże powracają do mody i powinniśmy skorzystać z możliwości które przed nami rozwijają.

Neony diodowe wciąż możemy zrobić na zamówienie na podstawie własnego projektu. W wielu miejscach znajdziemy niewielkie firmy, które się tym zajmują. Odpowiednie kształtowanie szkła, operowanie gazem i neon gotowy. Musimy o niego jednak odpowiednio dbać, regularnie uzupełniać. Jeżeli tylko będziemy o tym pamiętać, będzie on zdobił wejście do naszego lokalu czy sklepu przez wiele lat. Trzeba wymyślić interesujący i niesztampowy projekt, niech przyciąga spojrzenie, przykuwa uwagę, niech zainteresuje przyszłych klientów. Przecież to jego główne zadanie.

Światła LED

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Gdy wejście do lokalu już mamy wyeksponowane pomyślmy jak wyeksponować jego wystrój. W barze czy restauracji górne źródło światła to nieodpowiedni pomysł, lepiej skupić się na wyeksponowaniu wszystkich stolików za pomocą światła, podkreślić bar, albo gablotki na produkty. Możemy to wspaniale zrobić wykorzystując taśmy led. Mnóstwo niewielkich, mocno świecących diod sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż jakakolwiek żarówka.
Zobacz resztę tu lampy podłogowe

Tego rodzaju taśmy rgb możemy wykorzystać też jako źródło głównego światła, przykładowo rozprowadzając pod sufitem. Możemy za ich pomocą wyeksponować stopnie. Tak w zasadzie można zagrać światłem jak tylko sobie wymyślimy. Naturalnie tego typu taśmy możemy wyszukać w wielu kolorach.zobacz tu nota bene firma nota bene firmaMożemy za ich pomocą dobrać kolor światła do aranżacji naszego wnętrza. Można oczywiście wykorzystać również inne rodzaje oświetlenia. Nigdzie nie jest powiedziane, że jeśli doświetlamy wnętrze taśmami led, nie można już postawić małych lampek na stolikach czy lamp stojących dodających urody wnętrzu. Jeżeli dobrze to zaplanujemy nasz lokal będzie prezentował się wspaniale. A jeśli nie znamy się na oświetleniu w każdej chwili możemy skorzystać z porady projektanta oświetlenia. Na pewno powie nam w jaki sposób podkreślić światłem najładniejsze części wnętrza.
Napisał