Niejedna spółka, niezależnie od działalności, jest zmuszona zajmować się regularnie sprawami swojego personelu

Jeśli jesteśmy dyrektorem Przedsiębiorstwa, to z reguły koncentrujemy się na powiększaniu zysków. Pragniemy, aby interes działał bez kłopotów.

Jednakże, powinniśmy się też zainteresować kadrami i księgowością.
Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle bywa tak, że właściciel albo dyrektor spółki nie jest zaznajomiony w tym, jakie sprawy kadrowe obecnie dzieją się w spółce. On tylko ogólnikowo udziela zaleceń i trzyma stery własnego biznesu. Od zarządzania działem kadrowym są zawsze inne osoby. Zwykle wyłącznie pani kadrowa jest świadoma tego, ile osób pracuje w firmie. Wie, kto jaką ma umowę. Powinna też być na bieżąco z dniami wolnymi, które biorą poszczególni etatowcy. Musi wszystko skrupulatnie zapisywać w systemie, by zgadzało się z prawodawstwem oraz wypłatami. Kadrowa posiada oprócz tego masę innych obowiązków. Jest zobowiązana sporządzać umowy oraz pilnować wszystkich kwestii związanych z urzędami. I jeszcze oprócz tego musi pilnować kart obecności (tzw. tabele czasu pracy). Jest tego ogromna masa – przeróżnych dokumentów i zaświadczeń. Dlatego w zajmowaniu się sprawami kadrowymi trzeba być bardzo skrupulatnym oraz sumiennym. Zwykle należy pilnować porządku.

Masz chęć rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy więc do przejścia do nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.sklep.doko.pl/pl/producer/CANDELUX/383).

Trzeba brać pod uwagę to, że w niewielkiej firmie z reguły dział kadr i płac bywa jednoosobowy.

W dużych firmach byłoby to nie do pomyślenia, ponieważ jest zbyt duża ilość pracowników. Dział HR zazwyczaj liczy wtedy kilka albo nawet kilkanaście osób. Istnieje również możliwość, aby zajmowanie się sprawami kadrowymi przekazać zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieli tę kwestię z głowy.