Niektórzy są przekonani, że życie zaczyna się zwykle po 50. — należy więc dożyć jesieni życia w dobrym zdrowiu

Faktem jest, że życie bywa ciężkie i niejednokrotnie naznaczone jest różnymi chorobami. Trzeba jednak postarać się dbać o siebie na każdym kroku.

Silnik
Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w naszym kraju życie seniorów nie jest niczym z bajki. Ludzie, którzy mają niewielkie emerytury, po prostu nie mogą sobie pozwolić na życie jak z amerykańskich filmów.

Te interesujące posty mają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do serwisu (http://www.galerialucznik.pl/pl/blog/jak-szyc-podwojna-igla-1533034288.html) i tam ciesz się fascynującymi tematami.

Nie są w stanie także zbyt dużo podróżować, w przeciwieństwie do swych angielskich kolegów. Niestety w późnym wieku najczęściej dostrzec można także problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma łatwego życia. Aby zatem na emeryturze lepiej nam się żyło, to już w czasach młodości, kiedy pracujemy, musimy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez cały czas, kiedy będziemy mieli etat — zatem przez mniej więcej 30 lat, będziemy odkładać niewielkie sumy, aby potem być w stanie zaoszczędzone pieniądze mądrze wydać w okresie emerytury. To, co z nimi zrobimy, to prywatna sprawa. Możemy przeznaczyć te kwoty na urlop za granicą lub prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale seniorom szczególnie. Kiedy jesteśmy starsi, to nie chcemy męczyć się i ślęczeć wiele godzin na wizytę u lekarza. Jesteśmy zmuszeni wtedy przebywać w dusznych przychodniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych klinikach będziemy traktowani z szacunkiem.

Nie będziemy musieli o nic się prosić, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani jak ludzie. Zatem musimy podumać o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.