Od czego pochodzi marka Gorenje pralki oraz dlaczego warto się tymi pralkami zainteresować?

Czy wiesz, iż w przeszłości pranie ubranka polegało na moczeniu go w np. rzece? Obywatele używali także inne procedury do których zaliczało się uderzanie ubraniem o kamienie w zamyśle „odbicia” zanieczyszczeń z materiału.

Z upływem czasu stwierdzono, iż do prania korzystniej nadaje się gorąca woda niżeli chłodna. W 1797 r. powstał pierwszy prototyp tary, która była przełomowym wynalazkiem.
odbicie - kominek

Autor: uroczysko.net.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie dzisiaj istnieją już Gorenje pralki, jakie znane są na całym świecie ze swojej niezawodności i klasy. Określenie Gorenje pralki wywodzi się od małej wsi na Słowenii, w jakiej w 1950 r. powstał angażujący tylko dziesięć person Okręgowy Warsztat Metalurgiczny Gorenje. W dzisiejszych czasach Gorenje pralki produkowane są poprzez koncern będący jednym z 8 głównych wytwórców znacznego sprzętu AGD na całym świecie. Wszakże nawet w obecnych czasach ujednolicenia, Gorenje pralki produkowane są jedynie na terenie Starego Kontynentu. Należałoby powiedzieć, że pierwsza pralka mechaniczna Gorenje opuściła linię montażową już w 1964 r.
Już wtedy firma Gorenje pralki nie zapewniała swym klientom tylko znakomitej jakości produktów, ale również, w razie potrzeby, również serwis i obsługę gwarancyjną. Dzięki temu podejściu do petenta firma( prąd dla przedsiębiorstw) zyskiwała dodatkowe zaufanie ze strony różnych ludzi. A jakie są właściwie te Gorenje pralki? Ciche, niezawodne, energooszczędne.

Zaliczają się do tzw. jakości energooszczędności A+++, co znaczy, iż zużywają bardzo niewiele energii elektrycznej. A 1200 obrotów na minutę, które zapewniają Gorenje pralki to naprawdę niezwykle wiele. Pozostałymi słowy Gorenje pralki nie wyłącznie piorą, lecz także suszą pranie.