Od pucybuta do milionera, czyli w jaki sposób można zobrazować zmiany, jakie całkowicie zmieniły nasze sądy o drukarkach

Kto ma nieco więcej niż 60 lat mógł na cały czas obserwować, w jaki sposób zmieniają się modele drukarek i jak ich producenci dostosowują je do naszych potrzeb. Nieoceniona w tym również zasługa współczesnej technologii, bo bez niej nie można byłoby wcale zbudować tych jakże niezbędnych urządzeń. I jeśli to ciągłe doskonalenie i wynajdywanie nowych można byłoby przyrównać do ścieżek kariery, jaką pokonuje pracownik, to doszlibyśmy do stwierdzeń sformułowanych w tytule tego artykułu. A ten temat rozwiniemy w następnych akapitach.


drukarki3d.pl - drukarki i usługi 3d
Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Historia drukarek, jak już zauważyliśmy, w jakimkolwiek przypadku nie sięga czasów prehistorycznych. Tak na dobrą sprawę, to rozpoczyna się ona w gdzieś mniej więcej połowy zeszłego stulecia. Pierwsze egzemplarze były nieco proste, ale i tak należycie wypełniały przydzieloną im rolę. Czyli na wstępie były jak pucybut, który wykonuje ważne czynności, choć nie każdego stać na taki luksus. Jednak z upływem dekad ten pucybut, czy w wersji kobiecej kopciuszek, potrafi coraz więcej i staje się coraz bardziej znany i rzecz jasna coraz bogatszy. Kontynuując temat porównań, taka drukarka 3d sls w odniesieniu do pierwszych drukarek atramentowych to rzeczywiście miliarder - tanie drukarki 3d.

Nawet jeśli zostaje się bardzo bogatym człowiekiem, to wcale nie wypada spoczywać na laurach. Bardzo podobnie myślą projektanci drukarek - praktycznie każdego roku pojawiają się na rynku modele, które zaskakują nowymi funkcjami. Zresztą kariera drukarek z dużą dozą prawdopodobieństwa dopiero się zaczyna. Obiecującą karierę wróży się zwłaszcza tym sprzętom, które drukują w technologii 3D. Wszystko z tego powodu, że już mówi się o wykorzystaniu ich np. w medycynie.


Nowa drukarka
Niektórzy panowie wolą z kolei inne porównania. Dla przykładu: korzystać z nieskomplikowanej drukarki atramentowej, a potem używać zaawansowanego technicznie sprzętu jakim z pewnością pozostaje drukarka 3d sls, to jakby przesiąść się z trabanta do mercedesa - więcej na stronie https://drukarki3d.pl. Zresztą w w tej chwili nie warto się sprzeczać o porównania. Dla klienta, czyli przeciętnego obywatela i tak liczyć się będzie koszt zakupu takiego urządzenia. Nastoletni naukowcy z chęcią zobaczyliby w swoich laboratorium takie cudeńko jak drukarka 3d sls. A takie marzenia mają szanse się ziścić - praktycznie z każdym rokiem maleje cena tego typu urządzeń i te najprostsze modele są już w zasięgu ręki nawet tych mniej zamożnych obywateli.