Opóźniony lot rekompensata, odszkodowania od linii lotniczych

Jeżeli wybieramy się na lotnisko wierzymy w to, że wszystko będzie się działo w odpowiednim czasie. Zresztą często pojawiamy się na lotnisku ze sporym wyprzedzeniem, więc oczekiwanie z powodu jakichkolwiek opóźnień najczęściej prowadzi nas do frustracji. Nie chce nam się nie wiadomo ile czekać. Niestety bywa, że brakuje jakiś konkretnych informacji dotyczących tego jak długo dany lot jest opóźniony i w sumie nie wiemy, co dokładnie ze sobą począć. Dlatego opóźniony lot, odszkodowanie za opóźniony lot nam się należy.

poczekalnia na lotnisku

Autor: Jack Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli opóźnienie jest większe aniżeli dwie godziny przewoźnik musi powinien zadbać o jedzenie i picie dla pasażerów, poza tym, jeśli wyjdzie na to, że lot nie odbędzie się danego dnia, a przewoźnik nie uprzedził nas o tym z wyprzedzeniem, wtedy pasażerowie powinni mieć zarezerwowany motel. Odszkodowanie za opóźniony lot to opcja dla wszystkich, więc nie zapominajmy, by wyegzekwować je od przewoźnika.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://mcrsklep.pl/pl/przejscia-instalacyjne-ppoz) także posiada równie istotne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Jeżeli jednak opóźnienie będzie trwało kilku lub kilkunastu minut, to nie otrzymamy odszkodowania. Wiadomo, że zdarzają się sytuację, których nie da się przewidzieć, więc do 2 godzin opóźnienia jest uznawane za nieprzewidzianą sytuację . Chociaż każdy, kto czekał tyle na lotnisku wie, że nie jest to super sytuacja, zwłaszcza, kiedy lecimy z małym dzieckiem. Wtedy sytuacja jest rzeczywiście nieciekawa. Skoro dorośli są zdenerwowani i nie wiedzą, co ze sobą zrobić, to co dopiero jakiś maluch.

Przepisy dotyczące linii lotniczych:

samoloty

Autor: Junpei Abe
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczywistość jest taka, że najważniejsze dla każdego pasażera jest dotarcie w wybrane miejsce bezpiecznie i na czas. Kiedy lecimy i zjawiamy się w określonym miejscu, w przewidzianym czasie, to po prostu idziemy dalej nie myśląc o niczym, co z liniami lotniczymi związane. Ale, kiedy coś się dzieje nie za bardzo po naszej myśli sprawdzamy odszkodowania lotnicze. Gdy wychodzi na to, że nasz bagaż zaginął, gdy jesteśmy zmuszeni czekać cztery godziny na lot, kiedy wychodzi na to, że niby posiadamy bilet i rezerwację, ale system tego nie odczytuje itp.. W takiej sytuacji rozmyślamy, co dalej.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź zdjęcia na pomnik teraz, tutaj jest coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Jeżeli myślimy o odszkodowaniu to w wielu przypadkach można się o nie starać, ale zdarza się i tak, że możemy ich nie otrzymać (przeczytaj na stronie). Bardzo dużo jest zależne od linii lotniczej z usług, której korzystaliśmy. Dobrze, więc przed lotem sprawdzić ogólne zasady panujące u przewoźnika, z którym chcemy unieść się w przestworza.