Optymalne oświetlenie hali. Korzyści płynące z LED-ów.

Optymalnie oświetlona hala magazynowa, w której pracownicy pracują przez całą dobę, to podstawa wygody w pracy. Aby oświetlenie, które powinno być silne i dostosowane do realizowanej pracy, spełniało swoją funkcję, a przy tym było , nowatorskie przedsiębiorstwa stawiają na technologię LED.
Coraz częściej można ją spotkać nie tylko w żarówkach wykorzystywanych w domowym systemie oświetlenia, ale także w oświetleniu przemysłowym i na ulicach miast.oświetlenie
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na magazynie muszą być zastosowane żarówki i oprawy o stosunkowo sporej mocy, wytwarzające mocne światło o rozległym dotarciu. Oferta oświetlenia magazynu lub hali fabrycznej albo innych pomieszczeń przemysłowych musi cechować wysoką jakość. Oświetlenie przemysłowe musi mieć gęsto rozmieszczone LED-y, pochodzące od renomowanych producentów. Oświetlenie przemysłowe LED to energooszczędna propozycja dlatych, jacy chcą ciąć koszty na energię elektryczną. Instalacja świateł LED gwarantuje nawet wielotysięczne oszczędności, szczególnie w tych miejscach, w których światło świeci się przez wiele godzin, bo pracownicy pracują na zmiany. Samo kupno żarówek albo opraw zwraca się najczęściej już po kilku miesiącach regularnego użytkowania. Co ważne, oświetlenie przemysłowe - zobacz dodatkowe informacje LED jest bardzo ekonomiczne – przewidywana przez producenta żywotność blisko na 50 tysięcy godzin stałego świecenia. Wiąże się to z tym, że 1 żarówka jest w stanie owocnie pracować przez wiele lat. Koszty na energię elektryczną lub samo oświetlenie magazynu często są dość wysokie, zwłaszcza latem, kiedy pomieszczenia trzeba klimatyzować, dlatego jest to oczywiste, iż kierownicy poszukują oszczędności.

W miejscach, gdzie niezbędne jest mocne światło, egzamin zdadzą się lampy o wąskim kącie padania.
Tam, gdzie niezbędne jest równe oświetlenie ogromnych wnętrz, optymalnie będzie zainstalować żarówki LED z diodami rozmieszczonymi na całej powierzchni, rzucające strumień światła o kącie 360 stopni. Oświetlenie przemysłowe wymaga najczęściej dużego, ponad stuwatowego źródła światła.