Palenie tytoniu i dostępne zamienniki

Obecnie problem nadużywania wyrobów nikotynowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu grupach przykładowo zawodowych można zaobserwować tendencję, że większa cześć ludzi pali niż nie pali. Jest to niezwykle niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tych substancji. W ostatnim czasie również modne stało się palenie fajki. Wiele osób nie pamięta jednak o tym, że tytoń używany w fajkach jest tak samo szkodliwy i niebezpieczny dla organizmu jak ten w papierosach. Jak wszystkie rodzaje uzależnienia, także uzależnienie od tytoniu jest ogromnie trudne do pokonania. Z pewnością stopień trudności w tym przypadku zwiększa „doświadczenie” danej osoby, a więc lata palenia i liczba wypalonych papierosów. Palenie powoduje niezwykle groźne schorzenia dróg oddechowych, do najpoważniejszych zalicza się rak płuc i krtani. Wieloletni palacze nierzadko również cierpią na uporczywy i bolesny kaszel. W przypadku takich osób przejście na epapierosy czasami nie ma już zbytniego sensu.

Rzucanie palenia

Palenie

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Jak już zostało powiedziane, zaprzestanie palenia jest zadaniem bardzo trudnym. Najważniejsza jest tu silna wola; bez jej udziału rzucenie palenia raczej się nie powiedzie. Nierzadko pomocny w zaprzestaniu palenia okazuje się silny bodziec emocjonalny, nierzadko związany na przykład z pojawieniem się dziecka. Niektórym osobom przydają się również różnorodne substancje wspomagające zaprzestanie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które stopniowo zmniejsza się do zera.

E-papieros
W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć zwroty w rodzaju „e liquid sklep poltiko”. Są one związane z coraz bardziej popularnym produktem, stanowiącym zamiennik zwykłych papierosów, czyli e-papierosem.

Ten odnośnik do witryny przybliży Ci więcej informacji na ten temat, który tak niezwykle Cię zainteresował i po prostu wciągnął.

E-papieros nie zawiera substancji niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, a co także ogromnie istotne – nie wydziela niebezpiecznego dla zdrowia pozostałych ludzi dymu. Bierne palenie nie wchodzi więc w grę. W ten sposób e-papierosy mogą być używane w zamkniętych pomieszczeniach. Ich forma również ewoluowała|wygląd również od pojawienia się w sprzedaży. Aktualnie można znaleźć modele bardzo eleganckie, w rozmaitych barwach. O popularności tego typu produktów świadczyć może duża częstotliwość wyszukiwania w Internecie haseł takich jak „e papierosy”.