Parę wartych uwagi pomysłów na kreatywne użycie drona

Żyjemy w czasach w których obraz jest jedną z najbardziej wykorzystywanych form przekazu inFormacji. Tak zwana kultura obrazkowa znacznie bardziej dociera do emocji odbiorcy.

pracy

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
pokaz lotnictwa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd taka niesamowita popularność serwisów jak choćby YouTube bądź też Instagram. Za tym zjawiskiem daje się podążać również świat nowoczesnych technologii, wprowadzając szalenie interesujące i nowatorskie rozwiązania.
Jednym z doskonałych przykładów są drony. To bezzałogowe, małe statki powietrzne, jakie są sterowane za pomocą specjalnego pilota. Dzięki rozpowszechnieniu tych zabawek niezwykle popularne jest obecnie filmowanie z lotu ptaka. Swego czasu aby nakręcić takie kadry trzeba było poświęcić dużo czasu jak i pieniędzy aby wynająć samolot lub też helikopter.

Podoba Ci się omawiany post? Więc odsyłam do tego serwisu (https://magicplay.pl/?pl_stoly-do-cymbergaja,34) – tam znajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem tego zagadnienia.

Obecnie, wystarczy zakupić drona wyposażonego w dobrej jakości aparat czy też kamerę i jesteśmy w stanie sfilmować nawet wyjątkowo niedostępne dla nas regiony. Możemy również zgłosić się do specjalistów, jacy odpowiednio przygotują taki film. Z tego też powodu w różnego rodzaju produkcjach filmowych bądź też reklamach całkiem częste użycie tej techniki. Kiedy na przykład nagrywamy konkretny filmiki z urlopu warto pokusić się o dorzucenie paru ujęć zarejestrowanych dronem, co bardzo urozmaici całość obrazu.

Drony mogą być także wykorzystane do tematu jakim są zdjęcia z góry. Jest to również gorący trend, chociażby w fotografii ślubnej lub też okolicznościowej.

Tego typu niestandardowe zdjęcia będą z całą pewnością świetnym urozmaiceniem każdego rodzinnego zbioru. Technika ta będzie także bardzo pomocna w przeróżnego typu pracach technicznych czy też związanych z planowaniem przestrzennym.