Polecane lustrzanki – oceny

Czy lepiej zakupić tani, ale nie do końca sprawdzający się aparat cyfrowy, czy też cenioną lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, dlatego też pozyskanie choćby podstawowych informacji o ich typach może zająć sporo czasu.

Obiektyw makro

Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu najlepszym pomysłem przed wybraniem się na zakupy okazuje się często zapoznanie się z aktualnymi trendami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy jakieś inne aparaty, które w dzisiejszych czasach są już rzadko używane?

Lustrzanka D90 Nikon to aparat przeznaczony głównie dla fachowców i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Z pewnością jego zaletą jest wysoce czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu robienie odpowiednich seryjnych fotografii, i – jak większość wykwalifikowanych aparatów – posiada stabilizację obrazu i wygodny, duży ekran. Możliwe jest także wprowadzanie drobnych notatek do zrobionych zdjęć, co bywa nieodzowne przy zdjęciach na zamówienie, przykładowo portretowych. Fenomenalny aparat to taki, który bez względu na rozmaite sytuacje i warunki atmosferyczne pozwala uchwycenia na zdjęciu naprawdę istotnych momentów z życia każdej osoby, czy też znakomicie sfotografować choćby jedyne w swoim rodzaju krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona bez wątpienia spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka Nikon D800 Body to model nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też artystycznych, a szczególnie do fotografii ulicznej i sportowej. Posiada olbrzymią matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się nieodzowne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat niesłychanie szybki i stabilny, o wysokim ISO, i doskonałej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest autentyczną gratką dla fotografów reporterów. W poszukiwaniu pozostałych cech mogą odnaleźć internauci oraz użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni też powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon także specjalizuje się w produkcji profesjonalnych aparatów. Do niewątpliwie godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II. Jest to model nieco bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale też filmowanie Full HD. Wrażliwa matryca sprawia, że fotografowanie przy nocnym świetle nie jest ciężkim wyzwaniem., a fotografie mają w miarę niewiele zakłóceń. Dlatego też to doskonały model na zdjęcia imprezowe i reporterskie. Przyjazny interfejs powoduje, że przeciętny użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrej fotografii.Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest doceniana wierność kolorów, prosty interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat wybornie nadający się do każdych warunków atmosferycznych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa niezwykle niezbędne przy fotografowaniu w świetle kontrowym. Wielka jakośc tego aparatu zapewnia, że każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie, zarazem amatorzy, jacy dopiero rozpoczynają własną przygodę z fotografią, jak i specjaliści w tej dziedzinie.