Polecane lustrzanki – oceny

Czy lepiej zakupić tani, ale nie do końca sprawdzający się aparat cyfrowy, czy też cenioną lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, dlatego też pozyskanie choćby podstawowych informacji o ich typach może zająć sporo czasu.

Obiektyw makro

Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu najlepszym pomysłem przed wybraniem się na zakupy okazuje się często zapoznanie się z aktualnymi trendami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy jakieś inne aparaty, które w dzisiejszych czasach są już rzadko używane?

Lustrzanka D90 Nikon to aparat przeznaczony głównie dla fachowców i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Z pewnością jego zaletą jest wysoce czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu robienie odpowiednich seryjnych fotografii, i – jak większość wykwalifikowanych aparatów – posiada stabilizację obrazu i wygodny, duży ekran. Możliwe jest także wprowadzanie drobnych notatek do zrobionych zdjęć, co bywa nieodzowne przy zdjęciach na zamówienie, przykładowo portretowych. Fenomenalny aparat to taki, który bez względu na rozmaite sytuacje i warunki atmosferyczne pozwala uchwycenia na zdjęciu naprawdę istotnych momentów z życia każdej osoby, czy też znakomicie sfotografować choćby jedyne w swoim rodzaju krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona bez wątpienia spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka Nikon D800 Body to model nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też artystycznych, a szczególnie do fotografii ulicznej i sportowej. Posiada olbrzymią matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się nieodzowne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat niesłychanie szybki i stabilny, o wysokim ISO, i doskonałej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest autentyczną gratką dla fotografów reporterów. W poszukiwaniu pozostałych cech mogą odnaleźć internauci oraz użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni też powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon także specjalizuje się w produkcji profesjonalnych aparatów. Do niewątpliwie godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II.

Zainteresował Cię ten wątek? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze szczegóły (https://www.wsiz.wroc.pl/formularz-rekrutacyjny/) odkryjesz w następnym niezwykle interesującym tekście.

Jest to model nieco bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale też filmowanie Full HD. Wrażliwa matryca sprawia, że fotografowanie przy nocnym świetle nie jest ciężkim wyzwaniem., a fotografie mają w miarę niewiele zakłóceń. Dlatego też to doskonały model na zdjęcia imprezowe i reporterskie. Przyjazny interfejs powoduje, że przeciętny użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrej fotografii.Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest doceniana wierność kolorów, prosty interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat wybornie nadający się do każdych warunków atmosferycznych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa niezwykle niezbędne przy fotografowaniu w świetle kontrowym. Wielka jakośc tego aparatu zapewnia, że każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie, zarazem amatorzy, jacy dopiero rozpoczynają własną przygodę z fotografią, jak i specjaliści w tej dziedzinie.