Popsuta pralka? To nie jest kłopot!

O tym, że pralka ma problemy ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się najczęściej w trakcie czy pod koniec prania. Z tego powodu awaria nie jest tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się zdawać.
Gros dzisiejszych pralek komunikuje źródło kłopotu, wyświetlając kod błędu na panelu sterującym albo migocąc właściwą ilość razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tabele kodów błędu dla indywidualnych pralek odkryjemy w sieci. Nie za każdym razem jednak posiadamy dostęp do netu, toteż kiedy zdarzy się, iż po zakończonym praniu okrycia są mokre, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż powodem jest niedrożny odpływ albo zablokowana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się w taki sposób, bowiem pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, kiedy w bębnie pozostaje zanadto dużo wody. Do naprawy przystępujemy najpierw umiejscawiając filtr do pralki. Zawsze będzie on gdzieś na dole pralki, pod bębnem.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełny fascynujących danych, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (https://shoplet.pl/blog/post/47_jak-wybrac-uzywane-czesci-komputerowe.html) przestawiające analogiczną sprawę tu.

Do spodu bębna przymocowany jest gruby przewód odpływowy, który prowadzi do filtra. Tenże z kolei złączny jest z pompą, jaka wypycha wodę na zewnątrz .

Nowa strona, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci szansę, by podwoić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj low-code i wyczytaj sporo treści.

W pralkach ładowanych od przodu filtr odnajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po lewej stronie. Niekiedy, szczególnie w pralkach pakowanych od góry, jest ukryty z boku. By się do niego dostać, powinniśmy ściągnąć panel maskujący. Nie należy nic wykręcać, wystarcza podważyć mocowania oraz pewnym ruchem zdjąć plastykową maskownicę – filmy od

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

W niektórych pralkach filtr do pralki przykryty będzie kolistą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w samochodzie. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr posiada charakterystyczny kształt gałki. Wykręca go się ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek chronometru, czyli kręcąc w lewo – zapytaj specjalistów.

Pamiętaj jednak, żeby uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile się uda, w przeciwnym wypadku wszystko wypłynie prosto na posadzkę. Jeśli zaś konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim razie zostaje zadzwonić po speca.