Prawdziwa rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu filmować z powietrza!

Fotografia jest jedną z dziedzin życia, które w trakcie ostatniego stulecia uległy największym przeobrażeniom. W zasadzie nie trzeba nawet cofać się aż tak daleko, by skalę przemian móc określić mianem rewolucji. Jeszcze dwie dekady temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku wyposażeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną pulą klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni wczasów i ile wolnych kadrów pozostało?
Kiedy na rynku pojawiły się aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością zdjęć, prześwietlonymi filmami, niewydarzonymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się również montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć nagrywać magiczne chwile, co do tej pory wymagało zatrudnienia profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których producenci kamer i akcesoriów fotograficznych zdecydowanie nie próżnowali. Dzięki nowatorskim wynalazkom możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (filmowanie z powietrza).
Wynalazkiem, który bezsprzecznie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pomocą kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Drony mogą być stosowane w celach militarnych i cywilnych. Dziś w sklepach z elektroniką znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego filmowania z powietrza.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest z pewnością dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za specjalistę w produkcji tego rodzaju urządzeń.

Zajmujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to równie wciągające zagadnienia poznasz również we wpisie, który jest tutaj!

Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.