programista, planowanie przemysłowe

Na świecie jest coraz więcej komputerów, stron internetowych, chmur obliczeniowych, e-usług, aplikacji, toteż firmy poszukują do pracy komputerowców, developerów, ekspertów od baz danych, lub konstruktorów oprogramowań.

Wiele osób pragnąc polepszyć swoją pozycję zawodową zastanawia się nad wyborem zajęcia programisty. Programiści to jeden z bardzo rozchwytywanych zawodów na rynku pracy. Front end powinien znać przede wszystkim język programowania Java Script, a także potrafić stosować biblioteki JQuery.
projektowanie przemysłowe

Autor: Lukas Kästner
Źródło: http://www.flickr.com
stary sprzęt do utylizacji

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
W bardzo konkurencyjnych firmach na świecie wzornictwo zazwyczaj jest porządnym fragmentem procesu komponowania nowego produktu, a coraz częściej uznawane jest za niezwykle ważny składnik innowacyjności.
Wzornictwo przemysłowe powstało w związku z rozbudową przemysłu i wydzieleniem z całości postępowania produkcyjnego funkcji projektowania form do wielokrotnego powielania. Początkowo, w dobie rzemiosła, projektowanie form przynależało do wykonawcy produktu. Planowanie modeli dla produkcji fabrycznej polegało na przystosowaniu standardowych wyrobów rzemieślniczych do ograniczonych początkowo możności wytwarzania za pomocą maszyn. Rozkwit techniki, technologii produkcji i oryginalnych tworzyw uformował okoliczności do wytwarzania wyrobów bardziej doskonałych pod względem cech użytkowych i wzorniczych.

Projektowanie przemysłowe posiada bezpośredni wpływ na jakość produktu, nieraz oddziałuje na technikę, cenę, procedury organizacyjne towarzyszące wytwórczości, a coraz częściej na cechy innowacyjne produktu. Projektowanie przemysłowe jest aktywnością twórczą, której zamysłem jest określenie formalnych wartości przedmiotów.