Rejestracja zawłaszczonych telefonów

Często zdarza nam się coś zagubić, przeważnie jednak najbardziej boli utrata rzeczy kosztownych, jakie zostały ukradzione.


Skradzione telefony w trzech łatwych etapach dołączymy go do bazy, by utrudnić handel skradzionymi telefonami.


Tutaj bezpłatnie i w łatwy sposób stwierdzimy czy aparat telefoniczny, którego używamy, bądź planujemy nabyć pochodzi z legalnego źródła (NagrodaZaInfo - o skradzionym telefonie). W pierwszej kolejności jednakże trzeba zameldować to na policji, żeby pozyskać potwierdzenie zgłoszenia wykroczenia. Jeśli ktokolwiek użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł znaleźć za pomocą unikatowego numeru fabrycznego telefonu. Jest to na ogół kombinacja 15 cyfr, jakie można znaleźć na srebrnej etykiecie z tyłu aparatu i pod akumulatorem. Platforma w łatwy sposób udaremni rejestrację skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedania w jakimkolwiek kraju, gdzie działa baza, jeśli aparat telefoniczny został w niej zapisany.
Baza skradzionych rowerów zezwala na łatwiejsze odebranie skradzionego roweru i jest absolutnie za darmo. Zezwala na prędką weryfikację przez zakupem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży (nagrodazainfo.pl/skradzione-rowery). Daje to szansę podwyższenia liczby odnalezionych skradzionych rowerów nie jedynie w Europie.


wykład
Autor: University of Liverpool Faculty of Health
Źródło: http://www.flickr.com


Kupując rower, lub części do roweru na aukcji internetowej, bądź od osoby nieznajomej w łatwy sposób sprawdzimy czy sprzęt jest legalny, czy jest kradziona i czy po jego kupnie nie grozi nam zarzut paserstwa, za jaki grozi odpowiednia kara.


Baza skradzionych rowerów ma służyć głównie kupującym rower używany, żeby nie kupili przedmiotu skradzionego, oraz poszkodowanemu, aby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.