Reklamowane detale architektoniczne zbudowane z cegły klinkierowej

Cegła klinkierowa jest w stu procentach naturalnym produktem. Powstają z niej budowle, detale architektoniczne, kominki i wiele innych części. Dzięki składnikom, z jakich jest wytwarzany klinkier, także przebiegowi obróbki, klinkier posiada nadzwyczaj wartościowe cechy. Jest ogromnie trwała, wytrzymała, odporna na działanie czynników pogodowych. Wspaniale łączy się z innymi surowcami budowlanymi. Cegła klinkierowa, to arsenał barw, wielkości i form, ważne są również atuty estetyczne.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany z klinkieru są mocne i zdrowe. Dom z klinkieru ręczy niezawodność, a jego wygląd jest niezwykle interesujący. Cegła klinkierowa występuje w wielu wariantach kolorystycznych, ma przeróżną wielkość i kształt. Klinkier ma też przeróżną nawierzchnię. Klinkier to współcześnie jeden z najlepszych budulców, z jakiego są tworzone piękne elewacje budowli rozmaitych instytucji, obiektów sakralnych, przedsiębiorstw, a także coraz nagminniej, domów z klinkieru prywatnych (zobacz dowiedz się o nas). Obszerna rozmaitość cegły, zezwala na wyszukanie czegoś odpowiedniego dla każdego użytkownika.

Z klinkieru powstają też postumenty domów, ogrodzenia, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a również posadzka na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się również podjazdy i trotuary w ogrodzie. Odporność i atuty estetyczne sprawiają, że klinkier stanowi główny półprodukt budowlany, z którego realizuje się ogrodzenia W połączeniu z różnymi budulcami tworzą autentyczne dzieła sztuki. Ponieważ do wyrobu cegły stosuje się glinę z różnych punktów i warstw, kolorystyka poszczególnych partii może się różnić. assystem.com.pl

Z takiego powodu najlepiej kupić od razu odpowiednią wielkość cegieł, żeby dom z klinkieru nie posiadał odmiennych tonów. Klinkier jest dosyć kosztowny w porównaniu z innymi półproduktami budowlanymi, jednak dzięki temu, że klinkier nie potrzebuje remontów, koszty są współmierne. Obok niewątpliwych wartości estetycznych, nie wolno zapomnieć o walorach praktycznych elewacji klinkierowej. Biorąc pod uwagę zjawisko, że cegła klinkierowa jest sporządzana z naturalnych składników, mieszkanie w domu z klinkieru jest ogromnie zdrowe.