Rekuperacja jako nowoczesny, zaawansowanym sposób wentylacji

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie środowiska jest coraz to większe, obowiązkiem każdego świadomego obywatela jest wszelkie postępowanie, by zapobiegać niszczeniu środowiska.

Dzieje się to w każdej sferze życia, także w budownictwie.
płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnych budynkach konieczne jest zapewnienie dobrego układu wentylacji. Stosownym rozwiązaniem jest montaż w obiektach rekuperatora, jaki gwarantuje znakomitą wymianę powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, także wymiennik ciepła, w którym powietrze które dopływa do środka domu grzeje się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim instalowane także filtry zatrzymujące zanieczyszczenia.
Instalowanie instalacji wentylacyjnej zaopatrzonej w rekuperator daje gwarancję zmniejszenia ceny grzania domu przez ograniczenie utraty ciepła. Dzięki temu narzędziu nie tracimy ciepła zimą, a w lecie dom jest prawidłowo schłodzony. Warunkiem stosownego działania tego rozwiązania jest prawidłowe wykonanie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, a także porządnie funkcjonująca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest współczesnym, najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem wentylacji (przeczytaj więcej o projektowanie wentylacji wrocław – purevent.pl/projektowanie-wentylacji-klimatyzacji/) budynków. Jest to mechaniczna unormowana wentylacja i chłodnie – (komory chłodnicze warszawa) nawiewno-wywiewna z pomocną funkcją odzyskiwania ciepła.

System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, czyli na rekuperatorze, jakiego centrum stanowi wymiennik ciepła.
Stosowanie rekuperatora to dbałość o środowisko naturalne, gdyż następuje mała emisja dwutlenku węgla do atmosfery.