Robot kuchenny jako prawdziwa pomoc dla osób regularnie gotujących

Robot kuchenny to autentyczna pomoc dla osób regularnie gotujących. Jego cena jest zależna od rozmiarów i oprzyrządowania, jednak na pewno poprawniej zainwestować w dobry sprzęt znanych marek, bowiem będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie przez dużo lat.

elementy

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Robot kuchenny jest wielozadaniowy i przydaje się do przygotowywania wielu potraw. Przyrząd ubija, wyrabia ciasto, miksuje, kroi, a nawet może odciskać sok z owoców. Z zasady nawet w prostszych modelach robotów jest nakładka do ubijania białek i śmietany.
Robot kuchenny uruchamia się przyciskiem, bądź pokrętłem. Zależnie od firmy i modelu posiadają kilka poziomów prędkości pracy. Przyrządy kierowane elektronicznie same łączą właściwą szybkość, w pozostałych typach należy ją ustawiać.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło cennik energii dla firm a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Nieomal każdy robot posiada bardzo pomocny tryb pulsacyjny, również turbo, potrzebny przy cięższych potrawach i twardych produktach. Robot kuchenny może być z miską, czy też z malakserem. Standardowy robot z miską, który miesza w jednym kierunku jest bardzo dobry do wytwarzania ciast i kremów, sprawdzi się także do przygotowania sosów i dipów, ubijania piany, lub śmietany. Robot planetarny miesza w wielu kierunkach, umożliwia to szybsze i bardziej skrupulatne zmieszanie składników na ciasto, które wrzucimy do miski.

robot kuchenny
interes
Niusem na rynku są roboty kuchenne z przeznaczeniem gotowania i podgrzewania indukcyjnego, jednakże to niezwykle drogie sprzęty.

Najbardziej wymyślne roboty współdziałają z maszynką do robienia lodów, przystawką do rozdrabniania ziarna na mąkę, nakładką do wypełniania kiełbasy, nakładką do obierania ziemniaków. Jednakże większości tych końcówek i przystawek nie ma w wyposażeniu głównym i należy je kupić dodatkowo.