Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które stawia przed użytkownikami internet.

Choć operatorzy telefonii komórkowej tworzą coraz lepsze oferty oraz robią coraz więcej reklam do których zapraszają coraz to więcej sław, internet daje osobom, które chcą się komunikować za darmo lub klasycznie przez telefon dużo opcji.

Nature

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
 
Samsung Chromebook

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Wystarczające jest, że będziemy mieć dostęp do internetu, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto także ma łączność z internetem, choć od czasu do czasu także należy połączyć się z centrala voip. Niezbędny będzie komputer lub smartphone, wygodne miejsce i chwila wolnego czasu, aby cieszyć się rozmową. A co jeśli chcemy mieć komórkowy telefon z którego pomocą będziemy mieli możliwość komunikować się ze wszystkimi platformami?
 
Otóż jest takie rozwiązanie. Jest to technologia pod enigmatyczną nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Jest to technologia przekazywania głosu drogą internetową. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala voip mają możliwość oferować niskie ceny połączenia głosowego dzięki temu, że nie muszą trzymać drogiej infrastruktury komórkowej sieci.
telewizor plazmowy

Autor: Eurritimia
Źródło: http://www.flickr.com
Ceny za takie rozmowy także są atrakcyjne i konkurencyjne, a operatorzy VoIP proponują często rozmowy międzykrajowe za darmo w obrębie tej samej sieci. Do połączenia VoIP potrzebny nam będzie dostęp do Internetu szerokopasmowego, aby efektywnie połączyć się z centrala voip i komputer lub [premiera DJI mavic air 2] telefon IP.

Jeśli nie posiadamy telefonu IP i nie zamierzamy w niego inwestować to możemy bez dużych opłat zakupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon – centrala voip często proponuje taką bramkę swoim klientom za nieduże pieniądze. Bramkę skonfigurujemy za pomocą domowego komputera.