Samochód można ulepszać na dużo metod

W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości olakierowanie różnych elementów jak i zmiana fabrycznych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy fan tuningu chce żeby jego pojazd wykręcał jak najwyższe osiągi bez względu cenę jaką trzeba będzie wydać za usprawnienie swojego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając modyfikacje auta warto skupić się na częściach które faktycznie polepszą statystyki auta a nie koniecznie zmodyfikują prezencje, to już tylko zmiana kosmetyczna służąca do lansu czy wyróżnienia się na tle innych. Części które powodują zmianę sterowności auta to np. zamontowanie hamulców innych niż oryginalne które spowodują że odległość hamowania zmniejszy się i zwiększy to bezpieczeństwo jazdy. Zakup profesjonalnych opon pozwoli na lepszą przyczepność auta. Można też poprawić opływowość danego samochodu kupując do niego spoiler czy mocniej aerodynamiczne części typu zderzaki i progi. Kiedy do silnika wmontujemy turbosprężarkę samochód będzie się lepiej przyśpieszał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, więcej informacji . Pojazd można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmodyfikuję prace urządzenia sterującego silnikiem – ECU. Posiada je każdy samochód. Ecu jest to komputer odpowiadający za pracę motoru w każdych okolicznościach prędkości i obciążenia – czytaj całość tutaj. ECU posiada wiedze o tym, jak sterować benzyną i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych okolicznościach.

Parametry wprowadzone do ECU są ustawione, aby trwałość samochodu była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz palił mało paliwa.

Jeśli rozważana tematyka wydaje Ci się cenna i chcesz ją zgłębić także pod innym kątem, przeczytaj więcej w witrynie (https://www.pillowplate.pl/) – ona też ją opisuje.

Dobrze wiec rozważyć czy chip tuning, bmw e36 tuning jest modyfikacją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta