System centralnego odkurzania

Sprawdź, z jakiego powodu warto postawić na montaż centralnego odkurzacza w mieszkaniu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i w jaki sposób prawidłowo go zamontować.

Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują powietrze w pobliżu odkurzanego punktu, co nadzwyczaj komplikuje skuteczne sprzątanie.

Każdy nasz link (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/uslugi-z-zakresu-symulacji-elektromagnetycznej) prowadzi jedynie do cennych portali, na jakich przeczytać możesz o najważniejszych wydarzeniach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w ten link!

Nawet te zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszystkich. Tradycyjne odkurzacze tak bywa niezmiernie hałasują. Centralne odkurzacze takich wad nie mają. Naturalnie nie znaczy to, że są doskonałe: są kosztowniejsze oraz wymagają zrealizowania specjalnej instalacji, którą trzeba jakoś schować w ścianach, pod podłogą bądź nad sufitem. Możemy go uznać za luksus, jednak taki, na jaki mnóstwo osób może sobie przyzwolić.

Informatyka

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
cena

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest tak zwana jednostka centralna. Do jednostki dołączone są sztywne rury poprowadzone do zamontowanych w ścianach gniazd ssących. W czasie odkurzania korzysta się z giętkiego węża, którego końcówkę wkłada się do najbliższego gniazda. Jednostka centralna jest odpowiednikiem korpusu odkurzacza mobilnego. Umieszcza się ją poza częścią mieszkalną domu. W kompaktowej wersji mieści napęd z turbiną generującą podciśnienie, oddzielacz zanieczyszczeń i zbiornik, w jakim się nagromadzają. Gniazda ssące najlepiej rozmieszczać w centralnej części domku.

W większości wypadków do obsługi całej kondygnacji starczy jedno gniazdko. W czasie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, jakiego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazdka.