Telefon dla babci i dziadka – jaki nabyć?

Komórkowe telefony z biegiem lat przestają być kompetencją młodzieży oraz dorosłych. Coraz to liczniejszą a także coraz w wyższym stopniu wymagającą grupą adresatów stają się ludzie starsi.
Nic w tym dziwnego, telefon nie jest instrumentem służącym tylko do rozrywki i pracy.

Zapewnia kontakt z bliskimi, natomiast w wielu nagłych przypadkach może ocalić życie. Jaki musi być telefon dla seniora? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Większość telefonów ma raczej niewielkie przyciski. W końcu wytwórcy dążą do tego, aby narzędzie było stosunkowo niewielkich rozmiarów, ale miało przy okazji spory wyświetlacz. W efekcie lITerki bywają naprawdę malutkie. Niekiedy można nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Ale co jeżeli taki telefon trafi w dłonie osoby starszej, jakiej wzrok nie jest doskonały jak też jaka nie zna na pamięć układu klawiatury. Telefon dla seniora powinien więc mieć duże i widoczne przyciski, dodatkowo odpowiednio jak też jasno podświetlane. Wykonanie klawiszy też nie jest bez znaczenia. Z klawiatury powinno się korzystać wygodnie oraz pewnie.
IT

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran. Musi być na pewno czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim elementy winny być doskonale dostrzegalne. Wielkość nie ma większego znaczenia. Istotne, aby symbole nie były zbytnio nieduże. Z tym nie mają kłopotów producenci komórek dla seniorów. Telefon z dużym ekranem Pełna ofera na doskonale spełni swoją funkcję. Widowiskowość, wiele skrótów oraz wizualizacje to elementy zupełnie zbyteczne. Interfejs winien być nieskomplikowany i maksymalnie intuicyjny.

Na ekranie głównym użytkownicy powinni odnaleźć jedynie najpotrzebniejsze fragmenty.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (https://www.trias.pl/wiki/art/ciekawe-instalacje-audiowizualne) dotyczących analizowanej w tym materiale zagadnień. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę!

Prócz tego nauka obsługi smartfona nie dla każdego należy do przyjemności. Dla wielu osób może okazać się najzwyczajniej karkołomna.