Telefony dla osób starszych

Obsługa dzisiejszego telefonu osobie starszej przeważnie sprawia sporo problemów.
Nieduże guziki nie pasują do niesprawnych palców zaatakowanych reumatyzmem, a niewielki wyświetlacz nie pozwala dojrzeć tego, co się na nim znajduje.

telefon stacjonarny przewodowy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz w wyższym stopniu nowoczesne konstrukcje są również niezwykle zawiłe do odgadnięcia dla osób, które wykształciły się w innej erze a także na innych aparatach telefonicznych. W kategorii upominków dla babuń jak też dziadka sklepy proponują nam grupę telefonów dla nestorów, które wyróżniają się specjalną budową jak też dużymi, dostrzegalnymi przyciskami. Proponują np. telefon stacjonarny przewodowy umyślnie zaprojektowany dla starszej osoby wyekwipowany w donośny dzwonek.
android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Proponują też telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora zaopatrzony w wyświetlacz a także przyciski z obrazkami umożliwiające lepiej odgadnąć działanie urządzenia. W zestawie znajduje się również specjalny guzik SOS, który po wciśnięciu wybiera z automatu połączenie ze zdefiniowanymi osobami. Rekomendujemy Państwu także specjalną przystawkę do telefonu, idealną zarówno dla nestorów, jak także dla dzieci.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na niniejszej witrynie wiadomości są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło, które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

Przystawka umożliwia zaprogramowanie paru numerów i przypisanie ich do przycisków ze zdjęciami bliskich, dzięki czemu wyselekcjonowanie odpowiedniego połączenia nie wymaga znajomości numeru.

W asortymencie znajdziecie również Państwo w wyższym stopniu klasyczne telefony dla seniorów wyróżniające się tylko większymi klawiszami, lepiej dostrzegalnymi oraz dostępnymi dla mniej gibkich palców. Specjalny telefon dla starszej osoby to doskonały pomysł na podarek dla babci albo dziadka.