To niesamowicie ważne, aby zadbać o bezpieczeństwo w sieci, szczególnie jeśli przechowujesz dane w chmurze

Coraz więcej firm decyduje się przechowywać istotne dane w chmurach, jak także korzystać z rozwiązań w nich się znajdujące. Jednocześnie dostrzega się coraz powszechniejsze próby dokonywania cyber przestępstw powiązanych z przejmowaniem danych.

To powoduje, że użytkownicy nie czują się całkowicie bezpieczni.
To istotne zagadnienie
Bezpieczeństwo danych w chmurze stało się dzisiaj ważnym aspektem, ponieważ coraz chętniej wykorzystuje się takie zasoby. Firmy dość często korzystają z narzędzi dostępnych w chmurze, przechowując tam kluczowe dane (zobacz umowa powierzenia), jak również korzystając z dogodnych aplikacji. Wiele zależy tutaj od modelu chmury, jaki wybierze się dla swojego działania. Cenione są w równym stopniu chmury prywatne, jak także publiczne i hybrydowe. Warto wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.
giodo wymagania

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Czy dbasz o dane osobowe?
bezpieczeństwo danych w chmurze

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Równie ważnym pojęciem jest ochrona danych osobowych. Nad prawidłowym wykorzystaniem danych tego typu trzyma pieczę giodo wymagania tyczące się gromadzenia i ochrony danych osobowych zmieniają się, dlatego lepiej to kontrolować, żeby postępować zgodnie z przepisami. Kwestie związane z ochroną danych osobowych są ściśle określone, a każda firma gromadząca takie dane jest zobligowana do ich przestrzegania.

Do zarejestrowania zbiorów w GIODO zobowiązane są jednostki, które przetwarzają dane osobowe kontrahentów, dane korespondencyjne, bazy newsletterów, konkursów i inne informacje. Osoby obligowane do rejestracji w GIODO lecz nie spełniające tej powinności, podlegają karze grzywny albo ograniczenia wolności.