Uniwersalny, lekki i poręczny obiektyw

Przy kupnie obiektywu, powinno się zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego sprzętu. Prócz osprzętu wywodzącego się od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na aparacie, mamy nadal do dyspozycji ofertę wytwórców niezależnych.

Sigma to sprzęt typowo amatorski. Obiektyw o tak rozległym zakresie ogniskowych, nie może być budową prostą. Obiektyw jest urządzony w wyrazistą skalę ostrości, oraz znajdujące się po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, statyczności, także blokowania obiektywu.
Sigma to niezależny producent obiektywów, który od wielu lat konsekwentnie zdumiewa coraz to śmiałymi budowami. Dużo z nich to bardzo egzotyczne pozycje, jakie dla statystycznego fotoamatora pozostają jedynie nowinkami. Jest możliwość jednak odnaleźć w ofercie Sigmy szereg bardzo pożytecznych obiektywów właściwej jakości za względnie małą cenę. Wyrabiają oni obiektywy z uchwytami w wersji dla różnych układów.
sigma 18 200

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Sigma 18 200 to wszechstronny, lekki i poręczny obiektyw, dedykowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Ma zintegrowany silnik. Dzięki niezwykle zaawansowanej budowy, obiektyw zachowuje wysoką jakość filmu w całym zakresie ogniskowych. Dwa moduły o małej dyspersji SLD w połączeniu z dwoma soczewkami asferycznymi oferują idealną korektę każdego rodzaju aberracji i zdeformowań.

Osobliwe wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, jakimi pokryte są każde soczewki, skutecznie zapobiegają powstawaniu jakiegokolwiek typu blików i flar.

Jeżeli chcesz znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj zestaw mały lekarz i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Obiektyw posiada system wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki któremu frontowa soczewka nie obraca się podczas ostrzenia. To umożliwia bezpieczne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.