W jaki sposób przygotować auto po zimie - zatroszcz się o pojazd

Piękna, wiosenna pogoda sprzyja wycieczkom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa oraz niskie temperatury wpływają na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to odpowiedni moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje również mogły odczuć wysokie temperatury. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, warto udać się do serwisu, by wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz zbadać poziom oleju w układzie wspomagania.

Teraz skupmy się na szybach. Nieskazitelna szyba to komfort jazdy. Kłopotliwe bywają smugi – objaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją w związku z tym zmienić - np. wycieraczki honda jazz.

Zakurzona oraz pełna drobinek piasku szyba, może skutecznie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia. Pamiętajmy zatem, aby dokładnie oczyszczać szybę zanim ruszymy w drogę. Warto raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i poprawi skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Demontaż opon zimowych powinien wiązać się z kontrolą ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją a także zabezpieczeniem miejsca przechowywania. Przed zamontowaniem opon letnich, trzeba się im dokładnie przyjrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki bieżnik powoduje, że szczególnie na śliskiej powierzchni samochód będzie zachowywał się nieadekwatnie do oczekiwań.wycieraczki samochodowe
Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najbezpieczniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon warto przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie, ponieważ nieodpowiednio wyważone, powodują, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Więcej informacji: http://www.wycieraczkidoszyb.pl/