W jaki sposób dobrze korzystać ze znanych stron w internecie? Przynoszą więcej plusów, czy raczej nie?

Trudno sobie dziś wyobrazić zwyczajne funkcjonowanie bez dostępu do szeregu różnorodnych technologii. To one kształtują życie w 21 wieku powodując, iż jest łatwiejsze i ciekawsze.

Film w telewizji

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
To także oczywiście wpływa na to, że mamy zawsze duży wybór w zakresie różnorodnych usług. Złośliwi stwierdzą, że zabiera to czas, że zamiast skupić się na kwestiach poważnych, niezmiennie korzystamy z tego rodzaju możliwości i nie zajmujemy się sprawami pożytecznymi. Tak naprawdę jednak nie powinniśmy tu demonizować, gdyż powinniśmy ujrzeć w tym zalety, jak i wady.

Weźmy tu przykładowo YouTube, portal, który znają chyba wszyscy użytkownicy sieci. Znajdziemy na nim nie tylko klipy muzyczne, długometrażowe filmy, ale także śmieszne filmiki, jakie faktycznie zabierają czas, filmy instruktażowe, dzięki którym jesteśmy w stanie się czegoś nauczyć, tak samo kursy i warsztaty.
Już na takich przykładach widzimy, iż youtube to medium służące do rozrywki, jak i pracy. Nie ma w tym nic złego, no chyba, że rozrywka będzie ważniejsza niż praca, to w tego typu sytuacji podziwianie “śmiesznych kotków” będzie rzeczywiście stratą czasu.
osoba

Autor: iStock
Źródło: iStock
youtube

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej istotne więc, by odpowiednio, rozsądnie, mądrze korzystać z tego typu stron, gdyż wtedy odniesiemy same korzyści. Rozrywka jak najbardziej, ale nie za długo, ponieważ nie będzie to miało żadnego sensu. W takim względzie youtube gwarantuje korzyści, jak i zabiera czas, a tylko od nas jest zależne, z jakich źródeł będziemy korzystać.

Problemem więc nie jest samo medium, co nasze wybory, które nie zawsze podyktowane są najważniejszymi potrzebami. Dobrze o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w internecie, które same w sobie nie powinny być oceniane negatywnie.