W jaki sposób kultura wpływa na nasze pojmowanie nowych technologii? Jak to może wpływać na nasze funkcjonowanie?

Gdziekolwiek nie udamy się w świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli konkretne sklepy, które są już właściwie w każdym miejscu, tak samo zresztą restauracje. Tak działa globalizacja, i choć możemy tego nie preferować, to niekiedy jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, jakie znamy choć jesteśmy na drugim końcu świata. Pomimo tego są pewne różnice, które wpływają na to, że każde miejsce na ziemi jest raczej odmienne.

To zachowania kulturowe powodują, że tak faktycznie jest. Bez względu na to, czy stołujemy się w tych samych miejscach, czy mamy identyczne przyzwyczajenia, gdy nabywamy online, to jednakowoż każdy jest z odmiennej kultury, z innego kraju i rodziny. Mogą się więc pewne zachowania powtarzać, lecz kulturę ma się jak najbardziej jedną i ona najbardziej wpływa na nasze zachowanie (czytaj o zachowaniach kulturowych). Przykładów jesteśmy w stanie mnożyć, ale najlepiej to zauważamy, jak się różnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych nowego typu, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, ale korzystamy z tego wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy prezentują się podobnie?

komputer

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, iż nie, gdyż z jednej strony każdy doskonale wie co to jest mem, ale czy w każdym miejscu świata wygląda tak inaczej. Raczej nie, i tu właśnie widzimy, jak konkretne wzorce kulturowe na nas wpływają, czasami są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardziej odmienne .

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to wejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie interesująca treść (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-internetowych/oprogramowanie-dedykowane/). Mamy nadzieję, że w taki sposób będziemy mogli rozwiązać wszystkie Twoje niepewności.

Idealnie to też widać pod kątem wyboru nowych technologii, ponieważ w jednym miejscu większa ilość osób wybiera komputery z Windowsem, w innym popularne są komputery Apple. Identycznie w niektórych środowiskach darmowe systemy all-secure – (alarmy gdańsk) operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w innym trudno sobie wyobrazić, ażeby nie płacić za tego typu system.

Każdy więc działa troszkę odmiennie, ale nikt właściwie nie może powiedzieć, iż robi to niezależne, bez wpływu innych, gdyż zawsze wpływają na nas wspomniane wcześniej wzorce kulturowe. Dzięki nim jesteśmy przywiązani do określonych działań i czujemy się bezpieczniej, zdarza się jednak, że trochę jest nam ciasno w tym gorsecie kulturowym (sprawdź portal alterWEB). Zależnie od tego, w jakiego rodzaju środowisku funkcjonujemy może być prościej lub trudniej się z niego wyrwać, by działać trochę inaczej.