W jaki sposób można karmić swoje zwierzęta domowe, żeby nie miały z tego powodu kłopotów ze zdrowiem

Każdy, kto posiada swoje zwierzę marzy o tym, żeby jak najdłużej był on w odpowiedniej formie i zdrowiu. Jedną z najlepszych metod aby to zapewnić będzie odpowiednie odżywianie. Zwierzęta trzymane w mieszkaniach i domach są całkowicie uzależnione od właścicieli. Nie mają same możliwości zdobywania pokarmu, gdyż są cały czas zamknięte, i tak naprawdę to, co im kupią ludzie muszą po prostu jeść. A czasem niestety bardzo różnie z tym może być.

w naszej ofercie

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zwierzę miało należycie zestawioną dietę to musi spożywać dobre karmy. Domowe jedzenie nie jest w stanie dostarczyć wszystkich koniecznych substancji, co więcej, często ma zbyt dużą ilość przypraw i konserwantów, które dla zwierząt są niezwykle szkodliwe. Dlatego też planując przygarnięcie zwierzaka należy także zastanowić się nad tym, co on będzie jadł – nie powinno się zakładać że wyżywi się resztkami z obiadu.

Czy zajmują Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej tutaj (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53) i znajdź więcej informacji na ten temat – na pewno będą niesamowicie wciągające.

Należy również dobrze przyjrzeć się karmom, jakie zamierza się zakupić. Niestety duża ich część, w tym te reklamowane cały czas w mediach, ma bardzo kiepski skład, jest w nich bardzo niewiele czystego mięsa, a cała reszta to mało przydatne dla zwierzaka wypełniacze.

Jak więc widać, generalnie powinno się unikać tanich karm z marketu, bo jednak jakość ich nie jest najwyższa. Zdecydowanie lepszą opcją może być wizyta w dobrym sklepie zoologicznym, w którym doświadczeni pracownicy pomogą wybrać najlepszą karmę dla pupila.pomocne informacje (https://anplast.pl/produkty/przejscia-dachowe,2,11173)Jej skład uzależniony być powinien od wieku, formy, a czasami nawet rasy zwierzaka – dzięki temu będzie on należycie nakarmiony, ale nie pojawią się kłopoty z nadwagą.

sprawdź ofertę

Autor: Harold Meerveld
Źródło: http://www.flickr.com

Lubiana przez większość wymagających właścicieli jest karma Purina dla kota, firma ta od lat pilnuje tego, żeby jej pokarmy były odpowiednio zbilansowane i miały wszystkie niezbędne dla właściwego rozwoju składniki. Chętnie kupowana jest również karma Dolina Noteci, jeżeli przeczyta się dokładnie jej skład to na pewno się zauważy, że ma ona dużą ilość tak istotnego dla kotów albo psów mięsa.