W jaki sposób nie chodzić do kina, lecz być na czasie z wszelkimi nowościami kinowymi?

W dzisiejszych czasach możemy we własnym domu zaaranżować swoją salę kinową. Ze specjalistycznymi siedzeniami, oświetleniem, które machinalnie zgasi się po wciśnięciu przycisku odtwarzania, z elektrycznie regulowanymi zasłonami, które skutecznie ograniczą dostęp światła słonecznego do pokoju.
Rozpoczynając swą historię z kinem domowym należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, co pragniemy otrzymać.

Dolar amerykański

Autor: Zanette
Źródło: Zanette
Czy też identyczne efekty wizualne i dźwiękowe jak w realnej sali kinowej, czy też chcemy cieszyć się fantastycznymi wrażeniami audio-wideo bez potrzeby inwestowania znacznych środków pieniężnych.

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że prezentowana problematyka Cię zainteresowała – po przejściu na stronę znajdziesz zbliżone, tak samo pasjonujące informacje.

Swoje kino domowe to przede wszystkim profesjonalny projektor. Ekran, na którym emITowany będzie obraz również jest niezwykle ważny. Trzeba zdecydować czy będzie to profesjonalny system kina stacjonarnego z rzutnikiem sufitowym i ekranem do wyświetlania, czy też może tv LED ustawiony w gabinecie. Przy kupnie tv należy mieć pewność, że ma wszystkie typy załączy. Obecnie najpowszechniej stosowane złącze to HDMI.

dodatki

Autor: Konsorcjum FEN
Choć nazwa kino domowe wskazuje, że zestaw wykorzystywany jest przeważnie do oglądania filmów, to w praktyce doskonale sprawdza się także w roli systemu muzycznego HI-FI. Wytwórcy z bogatym doświadczeniem w projektowaniu urządzeń audio-video uatrakcyjniają swoje urządzenia w dużo funkcji oraz rozwiązań utworzonych z myślą o utworach muzycznych. Należą do nich między innymi szczególnie sporządzone tory sygnałowe, które gwarantują najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku oraz gniazdo Phono umożliwiające podłączenie patefonu.

Podstawą doskonałego brzmienia muzyki jest nie tylko bardzo skomplikowana elektronika, lecz również niemałej jakości kolumny głośnikowe. Tanie głośniki mogłyby sprawdzać się w przypadku kina domowego, ale przy odtwarzaniu dźwięków nie zagwarantują już pożądanego efektu.